MotoNews.pl

Mark Webber kontra grawitacja

08 czerwca 2012

Kategoria | Sport
Marka, model | , ,
Mark Webber 13

Kierowca Formuły 1 i zwycięzca Grand Prix w Monaco, Mark Webber wciąż zadziwia osiągnięciami na najwyższym poziomie – i to dosłownie – wczoraj wziął udział w pełnym emocji wyścigu z grawitacją wraz z menadżerem Red Bull Air Force, Jonem DeVore.

Gwiazda zespołu Red Bull Racing, która dwa tygodnie temu w wielki stylu zwyciężyła w wyścigu Formuły 1 w Monte Carlo, poddała testowi swoje umiejętności spadochroniarskie. Webber najpierw wziął lekcję techniki skoków spadochronowych w tunelu aerodynamicznym, a jego nauczycielem był DeVore. Później przenieśli się na pobliski tor wyścigowy, gdzie zamienili się rolami – australijski kierowca uczył gwiazdę Red Bull Air Race sztuki wyczynowej jazdy samochodowej, wykorzystując do tego Infiniti G37S.

Na koniec panowie wzięli udział w niecodziennym pojedynku – DeVore skoczył ze spadochronem z helikoptera, a Webber wykonał szybkie okrążenie Infniti na torze wyścigowym, by zobaczyć, który z nich pokona szybciej ten sam dystans.

To drugi odcinek z serii filmów „Inspirujący sportowcy” przygotowanych przez Infiniti – tym razem to kierowcy Mark Webber i Sebastian Vettel zamieniają się rolami z gwiazdami innych dyscyplin sportowych. Po spadochroniarskiej przygodzie Webbera, Sebastian Vettel spotka się z hollywoodzką aktorką specjalizującą się w sztukach walki – Celiną Jade.

Zdjęcia: Infiniti, opracowanie: BM