MotoNews.pl

Toyota Prius według Wald International, czyli jak zmienić poczciwą hybrydę w sportowca

09 lipca 2012

Toyota Prius Black Bison 6

Wald International to nazwa znana zapewne wszystkim fanom ciekawego tuningu wizualnego. Dość przypomnieć, że japońska firma tuningowa dorobiła się przez lata całkiem sporego stadka „czarnych bizonów”, czyli nieco mroczniejszych wersji popularnych modeli. Zaliczają się do nich warianty Sports Line Black Bison Edition m.in. takich modeli, jak: Porsche Panamera S, Mercedes CLS 63 AMG C218, Infiniti G37, Jaguar XJ X350, czy BMW serii 5. Ostatnio „przychówek” Wald International powiększył się o kolejnego Czarnego Bizona, choć wybór modelu bazowego był dość zaskakujący. Nie był to sportowy pojazd w stylu Porsche, BMW, czy Mercedesa, tylko pierwszy masowo produkowany i sprzedawany na całym świecie samochód osobowy marki Toyota z napędem hybrydowym.

Toyota Prius otrzymała dość obszerny program modyfikacji wizualnych. Obejmuje on nowe komponenty nadwoziowe poprawiające aerodynamikę samochodu. I tak Prius Sports Line Black Bison Edition może się pochwalić nowym zderzakiem przednim, nowymi fartuchami bocznymi i fartuchem tylnym ze zintegrowanym dyfuzorem i specjalnymi końcówkami rur wydechowych. Co dziwne, nowe elementy nie zostały wykonane z czystego włókna węglowego, lecz z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem węglowym.

Japończycy nie ograniczyli się jednak jedynie do ingerencji w wygląd hybrydy. By poprawić osiągi Priusa, zajęli się także zawieszeniem i zaopatrzyli je w sportowy zestaw, dzięki któremu sedan ma bardziej agresywną postawę. Sportowego charakteru autu nadały także większe obręcze z lekkich stopów i zestaw niskoprofilowych opon wyczynowych.

Toyota Prius w interpretacji Wald International ma wkrótce pojawić się w sprzedaży.

Czytelników, których zdziwi nieco fakt, że Toyota Prius Sports Line Black Bison Edition na zdjęciach pojawia się także w białej wersji spieszymy uspokoić, że są to fotografie zrobione w warsztacie Wald International, w czasie, gdy model nabierał dopiero ostatecznych kształtów.

Zdjęcia: Wald International, opracowanie: BM