MotoNews.pl

Specjalne Audi A1 e-tron dla niemieckich olimpijczyków

20 lipca 2012

Marka, model | ,
Audi A1 e-tron 1

Ten samochód powinien przyciągnąć uwagę kibiców w Londynie: Audi, które jest partnerem Niemieckiej Olimpijskiej Konfederacji Sportu oraz Narodowego Komitetu Paraolimpijskiego Niemiec przygotowała dla reprezentacji Niemiec specjalną wersję modelu A1 e-tron w barwach niemieckiej flagi narodowej. Producent z Ingolstadt przygotował 60 egzemplarzy tego wyjątkowego modelu A1 e-tron. Będą one służyć do przewożenia członków niemieckiej ekipy olimpijskiej ze statku rejsowego MS Deutschland do kwatery w wiosce olimpijskiej i z powrotem.

Nadwozie „olimpijskiego” Audi A1 e-tron pokryto białym lakierem i ozdobną grafiką w formie czarno-czerwono-żółtych pasów pojawiających się na masce silnika, bokach auta, fragmencie tylnej szyby bocznej i słupku C. Na masce silnika i nad tylnymi nadkolami umieszczono dodatkowo wzór kół olimpijskich. Bok auta zdobi duży napis „A1 e-tron”. Dach jest czarny, pokryty matową folią i błyszczącym napisem „2012”. Czarna liczba „2012” widnieje również na czarno-białych obudowach lusterek bocznych. Dodatkowym elementem uatrakcyjniającym wygląd Audi A1 e-tron są czerwone detale umieszczone w kloszach reflektorów. Obręcze pojazdu mają białe ramiona, lecz na trzech z nich umieszczono żółty, czerwony i czarny pasek.

Przypomnijmy, że Audi A1 e-tron to nowy model, który zadebiutował dwa lata temu podczas Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego w Genewie. Posiada napęd elektryczny z możliwością rozszerzenia zasięgu do 250 km. Na napęd składa się silnik elektryczny, bateria litowo-jonowa oraz tzw. Range Extender („przedłużacz zasięgu”), czyli jednotłokowy silnik Wankla napędzający generator o mocy 15 kW. Elektryczne Audi A1 e-tron może rozwinąć prędkość maksymalną 130 km/h, i przyspieszyć z miejsca do 100 km/h w 10,2 sekundy a jego silnik odznacza się mocą 102 KM/75 kW.

Niemieccy olimpijczycy będą mogli już niedługo przetestować swoje specjalne Audi A1 e-tron, ponieważ igrzyska w Londynie rozpoczynają się już za tydzień, 27 lipca.

 

Zdjęcia: Audi, opracowanie: BM