MotoNews.pl

Kia Cerato – nowa, bardziej dynamiczna generacja

23 lipca 2012

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Kia Cerato 1

Pod koniec tego roku Kia Motors ma zamiar wprowadzić do sprzedaży nową generację kompaktowego sedana Cerato (na niektórych rynkach oferowanego pod nazwą Forte) na rodzimym rynku koreańskim. Trzeba jednak zaznaczyć, że producent postanowił nieco skomplikować swoją ofertę, ponieważ w Korei nowa generacja Cerato/Forte będzie odtąd nosić nazwę „K3”.

Warto nadmienić, że Cerato to globalny bestseller koncernu Kia – na całym świecie sprzedano już ponad 445 000 egzemplarzy tego modelu. Zadebiutował dziewięć lat temu. Pierwotna wersja Cerato dzieliła platformę z modelem Hyundai Elantra i korzystała również z silnika z gamy Hyundaia: 4-cylindrowego Beta II. W 2006 roku model przeszedł face-lifting, a w ofercie silnikowej pojawiły się jednostki GEMA. W 2008 roku Kia pochwaliła się drugą generacją tego kompaktowego pojazdu. Minęły cztery lata i czas najwyższy na nową odsłonę Kia Cerato.

Jak twierdzi producent podczas prac nad najnowszą odsłoną Cerato projektanci i inżynierzy pracujący w Kia Motors skupili się głównie na nadaniu mu futurystycznego i dynamicznego wyglądu oraz zwiększeniu przestrzeni we wnętrzu kabiny.

Po debiucie na rynku koreańskim nowy sedan Cerato w pierwszym kwartale przyszłego roku pojawi się w salonach sprzedaży Kia na rynkach zagranicznych. Producent zapowiedział już także wprowadzenie modelu Cerato w wersji 5-drzwiowego hatchbacka i 2-drzwiowego coupe.

Kia Motors ostatnio odświeża swoją gamę modelową. Od kwietnia tego roku także w Polsce dostępna jest druga generacja modelu cee’d. Jesienią na globalnych rynkach zadebiutuje nowa Kia Sorento. Pod koniec tego roku natomiast w Europie pojawi się nowy model Quoris.

W oczekiwaniu na premiery spod znaku Kia warto się przyjrzeć szkicom nowej generacji kompaktowego sedana Cerato.

Zdjęcia: Kia, opracowanie: BM