MotoNews.pl

Skoda Rapid debiutuje w przedpremierowym filmie

09 sierpnia 2012

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Skoda- Rapid 13

Wszystko zaczęło się na początku tego roku, kiedy to Skoda zaprezentowała w Katarze koncept kompaktowej limuzyny o nazwie MissionL. W kwietniu Czesi zawieźli MissionL na wystawę Auto China i przy okazji ogłosili, że będzie on stanowić bazę do powstania nowego modelu produkcyjnego, który będzie nazywać się Rapid. Później praca ruszyła z kopyta: w czerwcu poznaliśmy pierwsze szkice Skody Rapid oraz nowe zdjęcia kompaktowego sedana. Teraz czekamy na wrzesień i Międzynarodowy Salon Samochodowy w Paryżu, ponieważ właśnie tam ma nastąpić oficjalna premiera produkcyjnej wersji Skody Rapid.

Czeski producent chyba postanowił osłodzić nam nieco czas oczekiwania i opublikował dziś zupełnie nowe zdjęcia limuzyny i film z Rapidem w roli głównej.

Na razie nie znamy jeszcze zbyt wielu szczegółów technicznych dotyczących nowego produktu Skody. Wiemy jednak, że w ofercie Czechów zajmie miejsce między Octavią a Fabią. Sedan ma mieć długość 4,48 m, szerokość 1,7 m i wysokość 1,46 m, a jego osie rozstawiono w odległości 2,6 m. Model może przewieźć do pięciu osób i ma bagażnik o pojemności 550 l.

W gamie jednostek napędowych znajdą się czterocylindrowe silniki benzynowe i wysokoprężne. Jednostki benzynowe będą mieć pojemność od 1,2 do 1,4 litra, moc od 75 do 122 KM i maksymalny moment obrotowy od 112 do 200 Nm. Silniki TSI będą mogły współpracować z 5- lub 6- biegową przekładnią manualną, a topowa wersja z 7-biegową skrzynią DSG.

Diesle mają pojemność 1,6 litra i moc w zakresie od 90 do 105 KM, a ich maksymalny moment obrotowy w zależności od wersji będzie mieścić się z zakresie od 230 do 250 Nm. Jednostki wysokoprężne połączono z 5-biegową przekładnią manualną, a topową wersję z 7-biegowym automatem DSG.

Skoda Rapid będzie oferowana w trzech wersjach wyposażeniowych: Active, Ambition i Elegance.

Zdjęcia: Skoda, opracowanie: BM