MotoNews.pl

Premiera Skody Rapid już we wrześniu

19 czerwca 2012

Kategoria | Premiery  Targi
Marka, model | ,
Skoda Rapid 1

Już we wrześniu, podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu oficjalnie zadebiutuje Skoda Rapid. Jak zapowiada producent, Rapid ma stać się „nowym wyznacznikiem dla wszystkich samochodów marki pod względem ponadczasowego designu i przestronności wnętrza”.

Jak będzie w praktyce, zobaczymy. Na razie wiemy, że Rapid to pierwszy samochód w ofercie Skody zaprojektowany zgodnie z nowymi standardami stylistycznymi marki. Ma być przestronny, elegancki i niedrogi i spełniać oczekiwania całej rodziny dzięki przemyślanym rozwiązaniom, nowoczesnej technologii i niskiemu zużyciu paliwa.

Patrząc na pierwsze wizualizacje widzimy dość ostro zarysowane linie nadwozia oraz zupełnie nowe logo marki, subtelnie wyróżniające się na zaokrąglonej krawędzi maski silnika. Cechami charakterystycznymi modelu są: duża pokrywa bagażnika i tylne światła w kształcie litery „C”.

W kompaktowym sedanie o długości 4,48 m i szerokości 1,7 m ma zmieścić się pięć osób i ich bagaże. W gamie silnikowej znajdzie się pięć jednostek benzynowych i 2 diesle.

W ofercie Skody Rapid zajmie miejsce między Fabią a Octavią.

Zdjęcia: Skoda, opracowanie: BM