MotoNews.pl

Nowa Toyota Auris zadebiutuje już we wrześniu

22 sierpnia 2012

Marka, model | ,
Toyota Auris 9

Toyota przedstawi nowa odsłonę modelu Auris już we wrześniu, podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego w Paryżu. Samochód ma się odznaczać udoskonaloną dynamikę, bardziej wyrazistą stylistyką i lepszą jakością wyposażenia przy obniżonych kosztach eksploatacji.

Oprócz nowego designu nadwozia i lepszej jakości materiałów wykończeniowych we wnętrzu Auris korzysta z usprawnień w dynamice jazdy oraz udoskonaleń zmniejszających zużycie paliwa. Będzie też oczywiście dostępny z w pełni hybrydowym systemem napędowym jako okręt flagowy: Auris Hybird.

Nadwozie i wnętrze kabiny Aurisa mają zupełnie nowy wygląd, a pojazd jest zawieszony niżej niż inne popularne modele z segmentu C. Ogólną wysokość samochodu zmniejszono o 55 m w porównaniu z aktualnym modelem. Zmodyfikowany kształt przodu nadwozia pozwolił na osiągnięcie współczynnika oporu powietrza na poziomie Cd 0,28. To z kolei wpłynęło na lepszą stabilność i mniejszy apetyt na paliwo tego auta.

Nowy Auris reprezentuje nową „twarz” Toyoty stylem, w jakim zaprojektowano atrapę chłodnicy o ostro zarysowanych krawędziach, z reflektorami i światłami do jazdy dziennej LED nadającymi samochodowi mocniejszego charakteru.

Patrząc na pojazd z profilu można zauważyć kolejną istotną zmianę w postaci rozdziału szyb bocznych na trzy obszary. Efekt ten jest jeszcze bardziej widoczny w tych wariantach Toyoty Auris, których słupki B wykończono czarnym lakierem fortepianowym. Dynamiczne słupki C wznoszą się nad mocniej zarysowaną i wykończoną chromowaną listwą linią boczną unoszącą się ku tyłowi samochodu.

W tyle nowego Aurisa znajdziemy szerszej otwierana pokrywę bagażnika stanowiącą połączenie wypukłych i wklęsłych powierzchni, światła owijające się jakby wokół tylnej części nadwozia i nowy zderzak podkreślający szerokość pojazdu.

Nowa kabina jest przestronniejsza i bardziej komfortowa. Wyposażono ją w „Skyview”, czyli specjalny dach panoramiczny – jak twierdzi producent – największy, jaki oferowany jest w tym segmencie rynkowym. Otwory wentylacyjne, oprawy wskaźników, konsolę środkową i tunel przekładni wykończono metalowymi detalami w kolorze satynowanego srebra. W wyższych wariantach wyposażeniowych deskę rozdzielczą obito skórą. Skórą nappa obciągnięto także kierownicę.

Pasażerowie na tylnej kanapie mają o 20 mm więcej przestrzeni na kolana, a bagażnik zwiększył długość o 90 mm. Wszystkie hatchbacki (łącznie z wariantem hybrydowym) oferują teraz pojemność bagażową 360 l.

Nowa Toyota Auris ma zawieszenie sztywniejsze o 10%, a masę pojazdu zmniejszono o 40 kg, a jednocześnie obniżono środek ciężkości modelu.

W Europie nowy model będzie oferowany z 1,4 litrowym dieslem i dwiema jednostkami benzynowymi o pojemności 1,33 i 1,6 l.

Nowy Auris został dostosowany do potrzeb klientów europejskich i będzie produkowany w Wielkiej Brytanii.

Zdjęcia: Toyota, opracowanie: BM