MotoNews.pl

Kolejny teaser Toyoty Yaris Hybrid-R

19 sierpnia 2013

Marka, model | ,
Toyota Yaris Hybrid-R

W zeszłym tygodniu informowaliśmy, że Toyota zapowiedziała pokaz nowego pojazdu koncepcyjnego na tegorocznym Międzynarodowym Salonie Samochodowym IAA we Frankfurcie nad Menem. Prezentowaliśmy także pierwszą wizualizację fragmentu nowego pojazdu o nazwie Hybrid-R.

Producent reklamuje swoje dzieło, jako „ekscytujący, nowy koncept, który pozwoli wprowadzić na drogi technologię Hybrid System-Racing”. Niestety pierwszy „teaser” nie pozwalał na zdobycie ogólnego oglądu nowego samochodu. IAA zbliża się jednak wielkimi krokami i Toyota zdecydowała się uchylić nieco odważniej rąbka tajemnicy. Dziś opublikowała wizualizację ukazującą całą sylwetkę Hybrid-R.

Koncepcyjny Hybrid-R bazuje na trzydrzwiowym Yarisie. Supermini napędza go 1,6-litrowy silnik GRE stworzony przez Toyota Motorsport i dwie jednostki elektryczne. Ich moc jest przekazywana na wszystkie koła. Samochód został również wyposażony w technologie przejęte z wyścigowego modelu Toyota TS030 Hybrid Le Mans, m.in. w superkondensator gromadzący energię odzyskiwaną podczas hamowania.

Toyota twierdzi, że Yaris Hybrid-R to „samochód skoncentrowany na dostarczaniu maksymalnej przyjemności z jazdy, zarówno na torze, jak i na zwykłej drodze”. Dość ogólnikowo, ale producent zapewnia, że więcej szczegółów ujawni w wrześniu, gdy rozpocznie się wystawa IAA we Frankfurcie.

Oprócz Yarisa Hybrid-R Toyota ma zamiar pokazać w Niemczech najnowszą wersję pojazdu hybrydowego napędzanego przez ogniwa paliwowe. Japończycy mają wprowadzić na rynek produkcyjną wersję samochodu z napędem wodorowym już w 2015 roku.

Zdjęcia: Toyota, opracowanie: BM