MotoNews.pl

Nowa Kia pro_cee’d w sprzedaży na wiosnę

28 września 2012

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Kia pro ceed 16

Kia podała szczegółowe dane na temat trzeciego członka nowej rodziny cee’d – trzydrzwiowego pro_cee’da, który wczoraj zadebiutował na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu. Nowy pro_cee’d wejdzie do sprzedaży w Europie wiosną przyszłego roku.

Pięcioosobowe coupe będzie oferowane z tą samą gamą silnikową, przekładniami i układem jezdnym, co pięciodrzwiowy cee’d i cee’d Sportswagon. Jego wymiary także są identyczne, jak w przypadku wariantu pięciodrzwiowego (4310 mm długości, 1780 mm szerokości, rozstaw osi: 2650 mm). Wyróżniają go jednak specyficzne detale stylistyczne i sportowe, trzydrzwiowe nadwozie.

Linię dachu obniżono o 40 mm, słupek B przesunięto o 220 mm w tył, panele boczne za słupkiem wymieniono na nowe, to samo spotkało szyby boczne, słupek C, pokrywę bagażnika, światła tylne i tylny zderzak. Kia pro_cee’d będzie oferowana w sześciu kolorach nadwozia.

Kia pro_cee’d może także zostać wyposażona w atrapę chłodnicy pokrytą ciemnym chromem, światła do jazdy dziennej LED i jeden z kilku zestawów obręczy z lekkich stopów. We wnętrzu kabiny przyszły właściciel także będzie mógł pozwolić sobie na odrobinę luksusu w postaci foteli ze skórzaną tapicerką, kierownicy obitej skórą, deski rozdzielczej i konsoli środkowej ozdobionych czarnym lakierem fortepianowym i aluminiowych nakładek na pedały gazu, hamulca i sprzęgła.

Na liście wyposażenia opcjonalnego znajdą się także elektryczne, podgrzewane lusterka boczne lampką oświetlającą próg wejściowy oraz system monitorowania ciśnienia w oponach.

Gama silnikowa Kia pro_cee’d obejmuje zarówno diesle, jak i jednostki benzynowe.
Diesle:

  • 1,4-litrowy, 4-cylindrowy DOHC o mocy 90 KM i maksymalnym momencie obrotowym 220 Nm,
  • 1,6-litrowy, 4-cylindrowy DOHC o mocy 110 KM lub 128 KM i maksymalnym momencie obrotowym 260 Nm,

Silniki benzynowe:

  • 1,4-litrowy, 4-cylindrowy DOHC o mocy 100 KM i maksymalnym momencie obrotowym 137 Nm,
  • 1,6-litrowy, 4-cylindrowy GDI DOHC o mocy 135 KM i maksymalnym momencie obrotowym 164 Nm.

 

Zdjęcia: Kia, newspress, opracowanie: BM