MotoNews.pl

Kia pro_cee’d GT i cee’d GT – premiera w Genewie

28 stycznia 2013

Marka, model | , ,
Kia pro ceed GT 5

Zaledwie w zeszły czwartek informowaliśmy, że Kia Motors Corporation planuje pokazać premierowo podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie prowokacyjny koncept miejskiego samochodu, a już dziś dotarły do nas kolejne wieści o debiutach w obozie koreańskiego producenta. Podczas szwajcarskiej wystawy Kia zaprezentuje bowiem po raz pierwszy publicznie modele pro_cee’d i cee’d w wersji GT. Będą do samochody o najlepszych osiągach, spośród tych, które dotychczas opuściły fabryki Kia. Dominującą cechą Kia pro_cee’d GT i ceed GT będzie sportowy charakter.

Oba nowe pojazdy zostały zaprojektowane w europejskim oddziale Kia Motors Corporation pod okiem prezesa tej filii, a przy okazji szefa zespołu projektantów, Petera Schreyera. Debiutanckie modele wizualnie wyróżnia śmiała stylistyka, bardziej atletyczna sylwetka, światła do jazdy dziennej z diodami LED, podwójne końcówki rur wydechowych, 18-calowe obręcze z lekkich stopów i przyciągające wzrok, czerwone zaciski hamulcowe.

Napęd obu modeli stanowić będzie nowy, turbodoładowany silnik benzynowy GDI o pojemności 1,6 l. Jednostka ta ma generować moc 204 KM i maksymalny moment obrotowy 265 Nm przekazywane na przednie koła za pośrednictwem 6-biegowej przekładni manualnej. Dzięki temu systemowi zarówno Kia pro_cee’d GT, jaki i Kia cee’d GT będą potrafiły przyspieszyć z miejsca do 100 km/h w czasie 7,9 sekundy.

Rozpoczęcie produkcji nowych członków rodziny cee’d zaplanowano na połowę maja tego roku. Oba samochody będą powstawać w fabryce w Żylinie, a w sprzedaży na naszym kontynencie pojawią się w połowie roku. Cennik oraz szczegółowa specyfikacja techniczne zostaną ujawnione bliżej daty wprowadzenia pro_cee’da GT i cee’da GT na rynek.

Zdjęcia: Kia, opracowanie: BM