MotoNews.pl

Audi R8 PD GT6540 według Prior Design

19 grudnia 2012

Kategoria | Prior Design  Tuning
Marka, model | ,
Audi R8 PD GT650 16

Niemiecka firma tuningowa Prior Design ostatnio odsłoniła swoje najnowsze dzieło, jakim jest pakiet modyfikacji dla Audi R8. Audi R8, które zadebiutowało w 2006 roku, czeka już na nową odsłonę rynkową, ale to nie znaczy, że całkowicie się zdezaktualizowało i nie zasługuje na nowe pakiety tuningowe. Prior Design mocno się z resztą postarał, by model zalśnił świeżym blaskiem. Propozycja tunera skupia się głównie na indywidualizacji wyglądu zewnętrznego niemieckiego supersamochodu.

Pakiet komponentów poprawiających aerodynamikę nadwozia Audi R8 został nazwany dość enigmatycznie, bo oznaczono go jako „PD GT6540”. Składają się na niego następujące elementy: nowy zderzak przedni, nowy zderzak tylny, przeprojektowane boczne wloty powietrza, dokładka na przedni spojler, nowe fartuchy boczne, poszerzone nadkola, tylny dyfuzor, wlot powietrza na dachu w stylu samochodów wyścigowych i duże, tylne skrzydło.

Pakiet można zastosować w aktualnym Audi R8 Coupe, jednak Prior Design nie określił jednoznacznie, czy będzie pasować również do modelu po faceliftingu, który ma nastąpić w przyszłym roku. Cena pakietu to 19 900 euro.

Zdjęcia: Prior Design, opracowanie: BM