MotoNews.pl

Audi R8 Toxique

25 listopada 2011

Kategoria | Rynek Premium  Tuning
Marka, model | ,
Audi R8 Toxique 11

Audi R8 wyposażone w 4,2-litrowy silnik V8 z pewnością jest gratką dla tunerów, którzy chcieliby wykazać się umiejętnościami w udoskonalaniu tego, co już jest świetne. Berlińska firma tuningowa TC-Concepts uznała, że to wyzwanie w sam raz dla niej i stworzyła specjalny „body kit” dla R8, nazywając swoją interpretację „Toxique”.

Audi zostało poszerzone, otrzymało także nowy zderzak przedni z dużymi otworami wentylacyjnymi, nowe progi boczne i inne komponenty boczne, nowy zderzak tylny z dyfuzorem oraz zamontowane na stałe, tylne skrzydło z włókna węglowego przypominające element z wyścigowego GT. Auto zyskało także układ wydechowy ze stali nierdzewnej z końcówkami o średnicy 165 mm, które nie wydają zwykłego dźwięku, lecz jak zapowiada tuner: „powodują prawdziwe trzęsienie ziemi”. Osłony lusterek bocznych i tylne światła ozdobiono odsłoniętym włóknem węglowym. Audi zyskało także zestaw nowych, 20-calowych felg „Toxique Parlé”, na których zamontowano opony w rozmiarze 235/30 ZR20 z przodu i 295/25 ZR21 z tyłu.

W Audi R8 Toxique zamontowano również obniżone, sportowe zawieszenie marki H&R. o regulowanym stopniu sztywności. Oprócz tego zmodyfikowano nieco oryginalny układ hamulcowy, a zaciski hamulcowe polakierowano na żółty kolor.

Seryjną moc 420 KM dzięki optymalizacji oprogramowania jednostki kontrolnej silnika zwiększono do 440 KM. Sportowy filtr powietrza marki BMC zapewnia lepszą wentylację jednostki napędowej.

Wnętrze kabiny wykończono włóknem węglowym, alcantarą i skórą Bentley Beluga-Nero – poszczególne kawałki połączono nićmi w taki sposób, by szwy przypominały garnitury od Versace.

Zdjęcia: TC-Concepts, opracowanie: BM