MotoNews.pl

McLaren P1: kolejny krok ku produkcji

31 stycznia 2013

Kategoria | Auta koncepcyjne
Marka, model | ,
McLaren P1 2

McLaren P1 zadebiutował w formie designerskiego studium podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu we wrześniu zeszłego roku i spotkał się z wielkim zainteresowaniem. Od tego czasu brytyjski producent pracował intensywnie nad udoskonaleniem technologii, jakie mają znaleźć się pod nadwoziem z włókna węglowego produkcyjnego wariantu nowego modelu. Zespół McLaren Automotive kontynuował także program testów pojazdu.

Najnowszy, krótki film opublikowany przez McLarena prezentuje szczegóły testów modelu P1 na torze. Nowy McLaren będzie czerpać z pięciu dekad doświadczeń zebranych przez firmę podczas zmagań w różnego rodzaju wyścigach, w tym w Formule 1.

Korzystając z modelu aerodynamicznego wyznaczonego zgodnie z zasadami obliczeniowej mechaniki płynów i narzędzi symulacyjnych zapożyczonych z Formuły 1 inżynierzy i technicy McLarena udoskonalali P1. Podczas testów zespół McLaren Automotive współpracował ze specjalistami z firm dostarczających komponenty i rozwiązania technologiczne dla P1, włączając w to Akebono – producenta bardzo efektywnych układów hamulcowych, Pirelli, które dostarczało wyczynowych modeli opon i Mobil 1, który zajął się smarami i olejami dla P1.

Zapraszamy do obejrzenia filmowej impresji z torowych testów McLarena P1 oraz zdjęć, na których można oglądać mocno zakamuflowany prototyp.

Zdjęcia: McLaren, opracowanie: BM