MotoNews.pl

MTM Audi S6 – więcej mocy

31 stycznia 2013

Kategoria | MTM  Tuning
Marka, model | ,
MTM Audi S6 5

Dobra wiadomość dla tych, którzy uważają, że 420 KM w Audi S6 4.0 TFSI quattro to czasem trochę zbyt mało. Niemiecki tuner z Wettstetten: MTM stworzył właśnie pakiet wzmacniający dla tego modelu. I to nie byle jaki pakiet – jego zastosowanie powoduje, że moc silnika Audi S6 rośnie do 555 KM, a maksymalny moment obrotowy powiększa się z 550 Nm do 700 Nm.

MTM połączył w jednej obudowie dwa chipy, które oferował dotychczas osobno: M-Cantronic i V-Cantronic – przeprogramowują one jednostkę kontrolną silnika. W rezultacie pojazd rozpędza się do 290 km/h. Jak zapewnia tuner, modyfikacja ta nie ma negatywnego wpływu na żywotność jednostki napędowej, ani nie zwiększa jej apetytu na paliwo, a jedynie wykorzystuje potencjał ośmiocylindrowego silnika Audi.

Zestaw chipów kosztuje 3700 euro, ale za dodatkową opłatą 4300 euro możemy także zażyczyć sobie od MTM montażu nowego układu wydechowego z podwójnymi końcówkami ze stali szlachetnej. W przypadku Audi A6 C7 z pneumatycznym zawieszeniem MTM rekomenduje skorzystanie z zestawu F-Cantronic, dzięki któremu pojazd można obniżyć przy przedniej osi o 25 mm, a na wysokości tylnej osi o 20 mm. F-Cantronic kosztuje 2000 euro.

Zmiany pod maską powinny być zharmonizowane z modyfikacją wyglądu zewnętrznego. MTM zaproponował dla Audi S6 4.0 TFSI quattro dwa zestawy nowych obręczy.

Zdjęcia: MTM, opracowanie: BM