MotoNews.pl

Hamann BMW M5 Mi5Sion

18 marca 2013

Kategoria | Hamann  Tuning
Marka, model | , ,
Hamann BMW M5 10

Niedawno pokazywaliśmy niezwykle rzucającego się w oczy Range Rovera Mystere, którego nadwozie firma tuningowa Hamann pokryła różową, chromowaną i niezwykle błyszczącą folią, a teraz chcemy udowodnić, że Hamann potrafi też robić całkiem poważne modyfikacje. Najnowszą – podobnie, jak różowy Range Rover zaprezentowaną po raz pierwszy na wystawie w Genewie – jest BMW M5, któremu tuningowi specjaliści z Niemiec nadali nazwę Mi5Sion.

Dzięki ekspertom z Hamann BMW zyskało jeszcze bardziej „męski” i agresywny wygląd. M5 zaopatrzono w nowy zderzak przedni, poszerzone błotniki, dopasowane do nich, nowe fartuchy boczne, wentylowany zderzak tylny, spojler na pokrywie bagażnika i dodatkowy spojler dachowy. Samochód jest szerzy od wariantu standardowego o ok. 30 mm. Całość wręcz emanuje testosteronowym urokiem, w czym wydatnie pomagają także nowe, czarne obręcze z lekkich stopów o średnicy 21 cali, wokół których owijają się sportowe opony Vredestein Ultrac Vorti R oraz potężne, podwójne końcówki rur wydechowych typy „quad”.

Klientom, którzy nie lubią aż tak bardzo rzucać się w oczy w swym BMW Hamman proponuje dla sportowej limuzyny pakiet bardziej subtelnych zmian, w ramach którego indywidualnego wyglądu nabierają reflektory, zderzaki, fartuchy boczne i nadkola.

Jeśli po uiszczeniu opłaty za tuning nadwozia zostanie nam nieco „wolnych środków” w portfelu, możemy skorzystać z oferty Hamanna dotyczącej indywidualizacji wnętrza BMW M5. Nowy wygląd zyskają w ten sposób: deska rozdzielcza, panele drzwiowe i konsola środkowa. Wymieniona zostanie również kierownica, a na pedałach gazu hamulca i sprzęgła pojawią się aluminiowe nakładki. Fotele zyskają natomiast nową tapicerkę z białej skóry.

Zdjęcia: Hamann, opracowanie: BM