MotoNews.pl

Hamann uszlachetnia BMW M5

20 kwietnia 2012

Kategoria | Hamann  Tuning
Marka, model | , ,
Hamann BMW M5 3

Południowoniemiecki tuner Hamann Motorsport zaprezentował pakiet udoskonaleń dla najnowszej generacji BMW M5. Tuning wizualny sprawił, że „beemka” robi jeszcze lepsze wrażenie i ma ulepszoną aerodynamikę nadwozia. Zmienił on M5 w imponujący samochód sportowy, skupiający uwagę na poszerzonym nadwoziu.  Z przodu auto poszerzono o 25 mm z każdej strony, a z tyłu o 30 mm z każdej strony.

Nowy fartuch ze światłami do jazdy dziennej z diodami LED wraz z nowym fartuchem tylnym poprawiają właściwości jezdne BMW M5. Wspiera je zestaw nowych progów bocznych znacząco stabilizujących przepływ powietrza między osiami.  Spojler dachowy i tylny zapewniają dodatkowy docisk do asfaltu, szczególnie na krętych drogach.

Mocny wygląd poszerzonego nadwozia wymagał wymiany obręczy – Hamann podarował M5 ultralekkie, 21-calowe felgi UNIQUE II, na których zamontowano opony Continental Sport Contact 5P w rozmiarze 265/30 ZR 21 z przodu i 325/25 ZR 21 z tyłu.  Zmodyfikowane zawieszenie obniża środek ciężkości BMW o 30 mm.

Wnętrze kabiny zostało wykończone na nowo – standardową tapicerkę zastąpiły skórzane obicia, a na pedałach gazu, hamulca i sprzęgła pojawiły się aluminiowe nakładki. Całość uzupełniono dyskretnie umieszczonymi, metalowymi aplikacjami.

Oczywiście cała ta otoczka nie powinna przysłonić nam konkretów. Hamann wciąż jeszcze pracuje nad aktualizacją silnika, ale na razie udało mu się wyciągnąć z jednostki V8 dodatkowe 160 KM mocy i 220 Nm momentu obrotowego.

Zdjęcia: Hamann, opracowanie: BM