MotoNews.pl

Chevrolet Camaro SS 2014 – premiera w Nowym Jorku

26 marca 2013

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Chevrolet Camaro SS

Już jutro dowiemy się całej prawdy o przeprojektowanym Chevrolecie Camaro SS w odsłonie na 2014 rok. Samochód pojawi się premierowo w Nowym Jorku. Jeśli jednak nie możecie osobiście odwiedzić Wielkiego Jabłka, nie martwcie się – użytkownicy Internetu będą mogli śledzić konferencję prasową producenta na żywo, za pośrednictwem serwisu YouTube – transmisja pojawi się oczywiście także u nas – wystarczy juto o godz. 17:45 czasu środkowoeuropejskiego ponownie zajrzeć do tego artykułu – relacja będzie wyświetlana w okienku u dołu strony.

Jak zapowiada producent: “wersja na rok 2014 prezentuje najbardziej znaczące zmiany piątej generacji modelu Camaro, który od trzech lat pozostaje najchętniej kupowanym sportowym samochodem w USA”. Camaro pojawi się w towarzystwie nowego Chevroleta Corvette Stingray oraz mocnego sedana SS, uzupełniając amerykańską ofertę sportowych samochodów firmy Chevrolet na 2014 rok.

Nowe Camaro do europejskich salonów trafi jesienią, a model Corvette Stingray pod koniec roku.

Tym, którzy są zatwardziałymi fanami Camaro i nie mogą się doczekać jutra pozostaje podziwianie teasera opublikowanego przez producenta. Widzimy na nim fragment atrapy chłodnicy, maski silnika i przedniego zderzaka nowego Camaro SS, które nie zapowiadają jakichś rewolucyjnych zmian w wyglądzie modelu. Główną modyfikacją jest chyba nowy styl atrapy chłodnicy z serią pionowych wsporników, między które wstawiono podwójne, ułożone horyzontalnie listwy.

Zdjęcia: Chevrolet, opracowanie: BM