MotoNews.pl

Koncepcyjna Kia CUB zadebiutuje na wystawie w Seulu

26 marca 2013

Marka, model | ,
Kia

Projektanci pracujący dla Kia Motors muszą być niezwykle zajętymi ludźmi, ponieważ dosłownie zasypują nas nowymi pomysłami, w regularnych odstępach czasu prezentując kolejne pojazdy koncepcyjne i nowe modele. W listopadzie zeszłego roku na SEMA Show pokazali Optimę, Soul, Forte i Rio inspirowane komiksowymi bohaterami z Ligi Sprawiedliwych, w lutym koncepcyjnego CUVa Cross GT w Chicago, a w marcu na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie prowokacyjny koncept provo oraz modele pro_cee’d i cee’d w wersji GT.

Po takiej porcji nowości mogliby już osiąść na jakiś czas na laurach, ale najwyraźniej nadal mają zapał do pracy. Producent zapowiedział bowiem właśnie, że na Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym w Seulu, który rozpocznie się już 28 marca, przedstawi kolejny, zupełnie nowy pojazd koncepcyjny. Ma nim być kompaktowe, czterodrzwiowe coupe o nazwie CUB. Nowa Kia CUB ma niecałe 4 metry długości, a jej wygląd dostosowano do gustów miejskich „trend-setterów” (tak przynajmniej twierdzi w oficjalnym komunikacji Kia Motors – naszym zdaniem oznacza to po prostu, że będzie wyróżniać się dość futurystycznym stylem).

Wyróżnikami CUB mają być: smukła, lecz drobna sylwetka, opływowe kształty, przednia część nadwozia przywodząca na myśl uśmiechniętą twarz, zadziorny charakter i reflektory z dwupunktowymi diodami LED podobnymi do tych, jakie zamontowano w okręcie flagowym marki, czyli modelu Quoris.

Niestety Kia nie chce poza tymi skąpymi informacjami ujawnić żadnych dodatkowych szczegółów technicznych dotyczących konceptu CUB, ale opublikowała pierwszy teaser, który prezentujemy w załączeniu.

Zdjęcia: Kia, opracowanie: BM