MotoNews.pl
REKLAMA

Seat Leon Cup Racer – pierwsze zdjęcia

07 maja 2013

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Seat Leon Cup Racer 11

Już jutro nad austriackim jeziorem Worthersee podczas 32 zlotu fanów pojazdów GTI Volkswagena odbędzie się premiera modelu Seat Leon Cup Racer. Seat oczywiście Volkswagenem nie jest, ale marka należy do Grupy Volkswagena i podobnie, jak Audi i Skoda prezentuje się na zlocie. Jeszcze przed oficjalnym debiutem możemy obejrzeć pierwsze wizualizacje modelu. Znamy też specyfikację techniczną tego pojazdu.

Cup Racer bazuje na pięciodrzwiowym hatchu Seat Leon w wersji na 2013 rok, lecz jego wygląd, moc generowana przez silnik i wzmocnione systemy bezpieczeństwa predestynują go do rywalizacji na torze wyścigowym. Samochód zyskał kompletnie nowy zestaw komponentów nadwoziowych, na który złożyły się m.in. przeprojektowany zderzak przedni, poszerzone nadkola, nowy zderzak tylny ze zintegrowanym dyfuzorem oraz masywny spojler zamontowany na dachu i osłony podwozia. Poszerzenie nadwozia pociągnęło za sobą wymianę kół oraz obręczy – nowe mają 18 cali średnicy i sportowy styl pasujący do wyczynowych opon.

Moc modelowi Seat Leon Cup Racer dostarcza 2-litrowy, 4-cylindrowy silnik turbo generujący 330 KM/243 kW i maksymalnym moment obrotowy 350 Nm. Konie mechaniczne zasilają przednią oś za pośrednictwem 6-biegowej przekładni DSG i elektronicznej blokady mechanizmu różnicowego. W modelu tym będzie jednak także dostępna skrzynia sekwencyjna i mechaniczna blokada mechanizmu różnicowego.

Wnętrze kabiny odpowiada sportowemu charakterowi nadwozia. Znajdziemy tam klatkę bezpieczeństwa, kubełkowe fotele HANS ze specjalnym wzmocnieniem ochraniającym okolice głowy i wielofunkcyjną kierownicę. By zmniejszyć masę pojazdu kabinę wykończono okładzinami z włókna węglowego, włączając w to deskę rozdzielczą i konsolę środkową.

Producent zapowiedział, że Cup Racer z przekładnią DSG będzie kosztować 70 000 euro, a z sekwencyjną skrzynią biegów: 95 000 euro.

Zdjęcia: Seat, opracowanie: BM
REKLAMA
REKLAMA