MotoNews.pl

MINI Paceman wedug Roberto Cavalli

08 maja 2013

Kategoria | Premiery  Rynek Premium
Marka, model | ,
MINI Paceman

Już po raz trzynasty MINI przekazuje jeden ze swoich modeli na rzecz Life Ball organizowanego w Wiedniu – największej w Europie imprezy charytatywnej wspierającej walkę z AIDS. Tradycją stało się już, że pojazdy darowane przez MINI na ten cel są przeprojektowywane pod okiem słynnych projektantów lub domów mody (były już między innymi wersje DSQUARED², Diesel i Missoni). W tym roku na Life Ball trafi najnowszy, siódmy model w rodzinie MINI: Paceman, a o jego nowy wizerunek zadbał sam Roberto Cavalli.

Cavalli postanowił, że sportowa sylwetka coupe zostanie udekorowana skrzącym się lakierem, który błyszczy różnymi odcieniami czerni i brązu, w zależności od tego, pod jakim kątem pada na niego światło. Dwudrzwiowe „Sports Activity Coupe” ozdobiono także ekspresyjnym logo Roberto Cavalli umieszczonym na dachu Pacemana.

„To MINI było dla mnie ekscytującym i fantastycznym projektem” – powiedział Roberto Cavalli – „Stworzyło mi możliwość bycia kreatywnym i wykorzystania w pracy mojego specjalnego wynalazeku, którego używam od lat we własnych samochodach – to unikalny, opalizujący lakier, który zmienia barwę w zależności od tego, w jaki sposób światło pada na drobinki pigmentu. Przyjemność sprawił mi każdy etap pracy, od wymyślenia koncepcji i projektu, po przekształcenie kultowego MINI w MINI Roberto Cavalli, z moim logo na dachu i wykończeniami wnętrza w moim stylu. Zapewniam, że są zaskakujące.”

MINI Paceman według Roberto Cavalli zadebiutuje oficjalnie 24 maja podczas otwarcia nowego sklepu projektanta w Wiedniu. Następnie zostanie sprzedane na aukcji, z której dochód zostanie przekazany na walkę z AIDS.

Zdjęcia: MINI, opracowanie: BM