MotoNews.pl

Nowa edycja MINI Cabrio

21 kwietnia 2021

Kategoria | Premiery  Rynek Premium
Marka, model | ,
MINI-Cabrio-2021

Dzięki świeżym akcentom stylistycznym i wyrazistemu lakierowi w kolorze Zesty Yellow nowa wersja czteroosobowego kabrioletu wnosi jeszcze więcej typowego stylu MINI do segmentu małych samochodów premium. Nowe listwy i pakiety wyposażenia umożliwiają niemal nieograniczoną indywidualizację.

Nowe MINI Cabrio

Nowa edycja MINI Cabrio wynosi frajdę z jazdy i typowy dla marki, ekstrawertyczny styl tego małego samochodu na jeszcze wyższy poziom. Klarowna i zredukowana stylistyka podkreśla charyzmę tego czteroosobowego kabrioletu brytyjskiej marki premium. Świeże akcenty zewnętrzne działają szczególnie intensywnie w połączeniu z lakierem w nowym, oferowanym wyłącznie w MINI Cabrio kolorze Zesty Yellow.

MINI Cabrio 2021 4

Ten jaskrawożółty odcień podkreśla żywiołowy charakter MINI Cabrio. Minimalistyczny język kształtów sprawia, że charakterystyczne cechy stylistyczne marki są jeszcze bardziej podkreślone. Sześciokątna atrapa chłodnicy jest teraz większa i bardziej wyrazista, a czarne, wewnętrzne obudowy nadają okrągłym reflektorom jeszcze bardziej ekspresyjny wygląd. Standardowe moduły diodowe świateł mijania i drogowych zapewniają jasne i równomierne oświetlenie drogi. Miejsce reflektorów przeciwmgielnych zajęły teraz pionowe wloty powietrza.

Charakterystyczne zmiany w wyglądzie bocznym obejmują nowe kontury nadkoli. Ponadto, zintegrowane w nowych ozdobnikach bocznych kierunkowskazy także wykonane są w technologii diodowej. Z tyłu wzrok przyciąga klarowny układ powierzchni i standardowe już lampy diodowe o charakterystycznym wzorze Union Jack.

MINI Cabrio 2021 5

MINI Cabrio łączy w sobie fascynację jazdą z otwartym dachem z przemyślaną funkcjonalnością. Napędzany w pełni elektrycznie, a dzięki temu wyjątkowo cichy dach tekstylny otwiera się i zamyka przyciskiem w ciągu 18 sekund. Mechanizm działa również podczas jazdy z prędkością do 30 km/h. Aby zapewnić precyzyjnie dozowany dopływ powietrza i słońca, przednią część miękkiego dachu można bezstopniowo odchylać o maksymalnie 40 centymetrów. Ta funkcja dachu przesuwnego jest dostępna przy każdej prędkości. Oprócz wersji czarnej dostępny jest również miękki dach MINI Yours z tkanym wzorem Union Jack w kolorze tytanowoszarym, nawiązujący do ojczyzny marki MINI. Równie efektowny jest dynamiczny wzór strzałek na dachu MINI Cabrio Sidewalk Edition.

MINI Cabrio 2021 6

Charakterystyczna dla marki frajda z jazdy pod gołym niebem przemawia do stale rosnącej rzeszy fanów na całym świecie. Zdecydowanie najważniejszym rynkiem zbytu dla MINI Cabrio są Niemcy, a następnie USA i Wielka Brytania – wyprzedzając Francję, Hiszpanię i Portugalię, które słyną z niezmiennie ciepłych lat i wielu słonecznych dni. W ubiegłym roku prawie co piąte MINI sprzedane w Niemczech było wersją Cabrio.

Trzy warianty silnika do wyboru

W najnowszej generacji MINI Cabrio do wyboru są trzy warianty silnika o mocy od 75 kW (102 KM) do 131 kW (178 KM). Trzy- lub czterocylindrowe silniki benzynowe wyposażone są w nowoczesną technologię MINI TwinPower Turbo i spełniają normę emisji spalin Euro 6d. W ofercie jest również ekstremalnie sportowe, szybkie jak wiatr MINI John Cooper Works Cabrio (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 7,4 – 7,1 l/100 km wg WLTP; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 167 – 161 g/km wg WLTP). Jego czterocylindrowy, turbodoładowany silnik o mocy 170 kW (231 KM) umożliwia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 6,6 s., a połączeniu z opcjonalną 8-stopniową skrzynią Steptronic, sprint do 100 km/h trwa nawet jedynie 6,5 sekundy.

MINI Cabrio 2021 10

MINI Cabrio to nie tylko oryginał w swojej klasie, ale również jedyny kabriolet w segmencie małych samochodów premium, co czyni je naprawdę wyjątkowym. Jego ekskluzywny charakter można jeszcze bardziej podkreślić za pomocą nowych elementów stylistycznych i wyposażenia.

Oprócz Zesty Yellow dostępne są dwa nowe kolory lakieru: Rooftop Grey metalizowany i Island Blue metalizowany. Oferta obręczy kół ze stopów lekkich obejmuje aż pięć nowych wariantów, w tym 17-calowe obręcze kół ze stopów lekkich Scissor Spoke, oferowane dotychczas tylko w MINI Cabrio Sidewalk Edition, oraz 18-calowe obręcze kół ze stopów lekkich Pulse Spoke z koncentrycznym dwukolorowym wykończeniem. Więcej możliwości indywidualizacji oferują nowe linie stylistyczne i pakiety wyposażenia.

MINI Cabrio 2021 11

Dzięki harmonijnie dopasowanym elementom stylistycznym, linie Classic Trim, MINI Yours Trim i John Cooper Works Trim podkreślają różne aspekty charakteru MINI Cabrio. Również nowo skomponowane pakiety wyposażenia pozwalają spełniać indywidualne życzenia w zakresie komfortu, systemów wspomagających kierowcę i łączności.

Zdjęcia: MINI