MotoNews.pl

Volkswagen Scirocco w limitowanej edycji Million

14 maja 2013

Kategoria | Premiery
VW Scirocco Million 11

Volkswagen Scirocco przekroczył waśnie magiczną granicę miliona wyprodukowanych egzemplarzy. By uczcić to wydarzenie niemiecki producent przygotował okolicznościową edycję specjalna modelu o nazwie – jakże by inaczej – „Million”.

Volkswagen Scirocco Million wyróżnia się czarnym lakierem nadwozia w odcieniu „Deep Black Metallic” i można go rozpoznać na pierwszy rzut oka po sportowym pasie biegnącym wzdłuż całego nadwozia, od maski silnika, przez dach, aż po tył auta. Obudowy lusterek bocznych mają kolor szary „Galvanic Grey”. Model może też zostać wyposażony w 18-calowe obręcze z lekkich stopów „Interlagos” zestawione z ogumieniem w rozmiarze 235/40 zaopatrzonym w system kontroli ciśnienia w oponach (w Chinach dostępne będą 17-calowe obręcze „Spa”). Opcjonalnie do Scirocco Million można zamówić 19-calowe obręcze „Lugano” w kolorze srebrnym.

Kolejnymi, standardowymi elementami edycji specjalnej Scirocco są: zderzaki R-Line, progi boczne R-Line, przyciemnione klosze tylnych świateł, naklejki „Million” na nadwoziu i tylna szyba przyciemniona w 90%.
Wykończenia wnętrza kabiny edycji “Million” standardowo obejmują skórzaną, czarną tapicerkę foteli z kontrastowym, pomarańczowym ostębnowaniem. Czarna jest również podsufitka i skórzana osłona dźwigni hamulca ręcznego i dźwigni zmiany biegów (także w zestawieniu z pomarańczowymi szwami). Na pedały gazu, hamulca i sprzęgła nałożono nakładki ze stali szlachetnej, a na progi drzwiowe nakładki z napisem „Million”. W kabinie pojawiły się także dekoracyjne listwy z polerowanego aluminium. Czas spędzany w podróży pasażerom i kierowcy umilać będzie system audio RCD 310.

Scirocco Million dostępne jest z trzema silnikami benzynowymi i dwoma wysokoprężnymi. Jednostki TSI odznaczają się mocą 122, 160 i 210 KM, TDI rozwijają moc 140 lub 177 KM. Z wyjątkiem benzynowego silnika o mocy 122 KM, wszystkie jednostki napędowe mogą współpracować z dwusprzęgłową przekładnią DSG.

Volkswagen Scirocco Million będzie oferowany wyłącznie w Niemczech i Chinach. Produkcja edycji specjalnej rozpocznie się pod koniec tego miesiąca.

Zdjęcia: Volkswagen, opracowanie: BM