MotoNews.pl

Mercedes-Benz E 63 AMG S-uper mocny

14 maja 2013

Kategoria | Premiery
Mercedes E63 AMG S 7

Nowy Mercedes-Benz E 63 AMG poważnie się wzmocnił, a to za sprawą nowego, topowego wariantu E 63 AMG S. Generujący 585 KM mocy i maksymalny moment obrotowy 800 Nm Mercedes-Benz E 63 AMG S to najmocniejszy pojazd w klasie E.

Nowy model jest standardowo wyposażony w blokadę mechanizmu różnicowego tylnej osi AMG i oferuje kierowcy o 28 KM i 80 Nm więcej w porównaniu ze standardową klasą E 63 AMG. „Eska” jest też od niej o 0,1 sekundy szybsza w przyspieszeniu z miejsca do 100 km/h (w tej kategorii uzyskuje czas 4,1 sekundy w przypadku limuzyny i 4,2 sekundy w przypadku kombi). Emisja CO2 w S-pecjalnym modelu utrzymuje się na poziomie 232 g/km (limuzyna) lub 234 g/km (kombi).

Wyróżnikami nadwozia modelu S są mocno błyszczący, czarny fartuch przedni ze srebrnym splitterem, panele przy progach bocznych i wykończenia w tyle ze srebrnymi wstawkami, a także spojler AMG w kolorze nadwozia, 19-calowe obręcze z lekkich stopów AMG w kolorze matowej szarości, czerwone zaciski hamulcowe i plakietki z literą „S” na pokrywie bagażnika.

We wnętrzu znajdziemy tapicerkę z czarnej skóry nappa z kontrastowymi, szarymi szwami, srebrne pasy bezpieczeństwa, emblemat AMG na zagłówkach, elektryczną roletę na szybie tylnej w limuzynie, nakładki AMG na progi drzwiowe podświetlane białymi diodami LED, przełączniki AMG z czerwonymi detalami i plakietki z literą „S”. Mercedes-Benz E 63 AMG S dostępny jest w ośmiu kolorach nadwozia (z wyjątkiem jednego, wszystkie to lakiery typu „metallic”).

Nowy Mercedes-Benz E 63 AMG S będzie dostępny na rynku od czerwca tego roku.

Zdjęcia: Mercedes-Benz, opracowanie: BM