MotoNews.pl

Odświeżone warianty Renault Scenic już w salonach sprzedaży

17 czerwca 2013

Kategoria | Rynek
Marka, model | ,
Renault Scenic XMOD 10

Scenic XMOD – nowy model w gamie Scenica – tym razem w wersji crossover. Auto o wyglądzie terenowego samochodu zapewniające pełną kontrolę nad drogą zostało idealnie wyposażone na wszelkiego rodzaju wypady pozwalające uciec od codzienności. Dostępny w Polsce w cenie od 78 500 zł z silnikiem Energy TCe 115 KM. Modele Scenic i Grand Scenic – otrzymały zmieniony przód, zgodny z nową stylistyką samochodów marki Renault. Scenic z silnikiem 1.6 16V 110 KM jest dostępny w cenie od 69 900 zł, a Grand Scenic w cenie od 78 500 zł.

Renault Scenic XMOD

Model z innowacyjnym systemem kontroli trakcji Extended Grip, wyglądem terenowego auta, nowym silnikiem TCe 130 oraz stylistyką zgodną z nowym kanonem stylistycznym marki ― to nowa wersja, która jest doskonałym uzupełnieniem gamy Renault Scenic. Posiada najważniejsze cechy zapewniające temu modelowi od roku 1996 silną pozycję na europejskim rynku vanów.

Crossover z zewnątrz
Sportowy i elegancki Scenic XMOD jest udanym połączeniem outdoorowego stylu crossovera ze starannie dopracowanym wnętrzem vana. Posiada zwiększony prześwit i specjalne aluminiowe obręcze kół oraz wyrazisty design z typowymi dla crossovera elementami: specjalnym przednim
i tylnym zderzakiem, ochronnymi listwami progowymi czy chromowanymi relingami dachowymi. Wyrazisty przód auta, zgodny z nową stylistyką marki podkreślają dodatkowo światła z diodami LED do jazdy dziennej o unikalnym kształcie.

Zaawansowane technologie wewnątrz
Miejsce kierowcy w Scenicu XMOD kojarzy się z prawdziwym kokpitem z unikalną, środkową, nieruchomą konsolą i zespołem elementów sterowania. Bezpośrednio w zasięgu ręki znajduje się pokrętło sterowania najnowszego systemu kontroli trakcji Extended Grip oraz wielokierunkowy joystick obsługi multimedialnego interfejsu. Znaczną część deski rozdzielczej zajmuje multimedialny system łączności ze światem Renault R-Link z cyfrowym, dotykowym wyświetlaczem TFT (Thin Film Transistor).

Extended grip pod spodem
Scenic XMOD jest pierwszym modelem z gamy Renault wyposażonym w najnowszy system Extended Grip. Ten zaawansowany system kontroli trakcji jest nową generacją układu zapobiegającego poślizgowi kół. Zapewnia doskonałą przyczepność w trudnych warunkach drogowych (śnieg, błoto, piasek), dającą poczucie pewności za kierownicą.

Modele Scenic i Grand Scenic
Renault Scenic i Grand Scenic zmieniają swój design na zgodny z nową stylistyką marki Renault. Ich linie nadwozia nabierają nowoczesności.
Numer 1 w europejskim segmencie kompaktowych vanów zyskuje na charakterze Renault Scenic i Grand Scenic otrzymują całkowicie zmieniony przód, z nową osłoną chłodnicy, podkreśloną powiększonym logo marki, umieszczonym na czarnym, błyszczącym tle. Dodatkowo światła do jazdy dziennej z diodami LED, stanowiące świetlny znak rozpoznawczy tych modeli, są teraz dostępne w standardzie już od najniższego poziomu wyposażenia.

 

Zdjęcia: Renault