MotoNews.pl

Hamann M6 Mirror GC: jeszcze większe Gran Coupe

17 września 2013

Kategoria | Hamann  Tuning
Marka, model | , ,
Hamann M6 Mirror GC 8

Na Międzynarodowej Wystawie Samochodowej we Frankfurcie nad Menem pokazują się również znani tunerzy. Jeden z nich: firma Hamann zaprezentowała premierowo przeprojektowane BMW M6 Gran Coupe, któremu nadała nazwę Mirror GC.

Znakiem rozpoznawczym dużego, czterodrzwiowego pojazdu o liniach Coupe jest pakiet komponentów poszerzających nadwozie. Składa się z następujących części: nowego spojlera na przednim zderzaku z dużymi wlotami powietrza, nowych narożników przednich, fartuchów bocznych, poszerzonych narożników w tyle, tylnego spojlera zwiększającego docisk osi do podłoża przy dużych prędkościach i trzyczęściowego panelu centralnego w tyle oraz tylnego skrzydła. Oprócz tego specjaliści z Hamanna wymienili maskę silnika BMW na nową, wykonaną z włókna węglowego. Mirror GC jest szerszy od standardowego BMW M6 Gran Coupe o 40 mm.

Pojazd może zostać także wyposażony w jeden z zestawów firmowych obręczy Hamanna dostępnych w kilku wariantach rozmiarowych i stylistycznych. Do tego dodano ogumienie Vredestein w rozmiarze 265/30 z przodu i 305/25 z tyłu. Eksperci z Hamanna zaaplikowali BMW M6 zestaw progresywnych, sportowych sprężyn zawieszeniowych, dzięki czemu nadwozie auta przybliżyło się o 25 mm do nawierzchni drogi. O przyjemne doznania akustyczne dba natomiast nowy, sportowy układ wydechowy z tłumikami i czterema czarnymi końcówkami rur.

W kabinie zmodyfikowanego BMW M6 Gran Coupe znajdziemy aluminiowe nakładki na pedały gazu, hamulce i sprzęgła, aluminiowy podnóżek i nowe dywaniki.

Zdjęcia: Hamann, newspress.co.uk, opracowanie: BM