MotoNews.pl

BMW F12/F13 M6/M6 Gran Coupe nowym programem tuningowym od Vorsteinera

18 czerwca 2013

Kategoria | Tuning  Vorsteiner
Marka, model | , ,
Vorsteiner BMW M6 11

Vorsteiner przedstawił właśnie nowy program tuningowy dla BMW F13 M6. Jak podkreśla tuner, jego produkt to: „całościowe rozwiązanie akcentujące linie tej bestii i wyróżniające ją z tłumu”.

Amerykańscy tunerzy rozpoczęli modyfikacje od przodu nadwozia, fundując spojlerowi specjalną dokładkę. Jej design jest dość subtelny, lecz efektywnie ukierunkowuje przepływ powietrza i zwiększa siłę docisku osi przedniej do podłoża. Dokładka sprawia także, że pojazd wydaje się niżej zawieszony, a pozostaje przy tym w pełni funkcjonalny i może uzyskiwać lepsze osiągi.

Wyszukane linie znajdziemy także na nowych fartuchach bocznych, które również optycznie obniżają BMW i nadają mu bardziej agresywny charakter. Jednak fartuchy boczne to nie tylko atrakcja wizualna, podobnie jak dokładka na spojler przedni zwiększają siłę docisku osi do podłoża i pozwalają wycisnąć z BMW M6 wszystko to, co w nim najlepsze.

Podobne zadanie ma nowy dyfuzor w tyle auta. Muskularny element idealnie łączy się z tylnym zderzakiem i został wyposażony w cztery aerodynamiczne „płetwy” i górny splitter, który Vorsteiner nazywa „tunelami”. Tylny dyfuzor redukuje turbulencje i usprawnia przepływ powietrza pod samochodem, natomiast górny splitter zwiększa siłę docisku osi tylnej do podłoża.

Zestaw nowych komponentów nadwoziowych dla BMW M6 uzupełnia spojler na pokrywie bagażnika. On również zwiększa siłę docisku, a przy okazji sprawia, że M6 jest jeszcze bardziej stylowe, nie odwracając uwagi od piękna standardowych, fabrycznych kształtów bawarskiego modelu. Wszystkie elementy wchodzące w skład nowego programu tuningowego Vorsteinera dla BMW M6 wykonano z włókna węglowego.

Końcowy akcent stanowi zestaw nowych, 21-calowych obręczy z lekkich stopów VSE-003.

Zdjęcia: Vorsteiner, opracowanie: BM