MotoNews.pl

Jeep Wrangler Dragon Edition 2014 wchodzi na rynek

19 września 2013

Kategoria | Premiery
Jeep Wrangler Dragon 27

W zeszłym roku na wystawie motoryzacyjnej w Pekinie Jeep przedstawił oryginalny Wrangler Dragon Design Concept, który spotkał się z niezwykle pozytywnym odzewem potencjalnych klientów i mediów. Teraz do sprzedaży wprowadza Wranglera Dragon Edition, jako limitowaną edycję specjalną, dostępną jedynie tej jesieni i jedynie w salonach sprzedaży w Ameryce Północnej.

Smok symbolizuje siłę, moc, a w Chinach jest kojarzony z rodziną cesarską i szczęściem. Projektanci Jeepa Wranglera Dragon Edition chcieli, by model również kojarzył się w podobnie pozytywny sposób. ”Smocza” wersja bazuje na modelu Jeep Wrangler Sahara, jednak odróżnia się od niego szeregiem detali stylistycznych nadwozia i wnętrza.

Jeep Wrangler Dragon będzie dostępny wyłącznie z 4-drzwiowym nadwoziem pokrytym czarnym lakierem z brązowymi wykończeniami na zewnątrz i w kabinie. Brązowe, błyszczące akcenty znajdziemy między innymi po wewnętrznej stronie listew atrapy chłodnicy, wokół reflektorów i na plakietkach z nazwą marki. Trzyczęściowy dach typu „hard top” ma kolor nadwozia, natomiast 18-calowe, pięcioramienne obręcze z lekkich stopów mają odcień matowej czerni z błyszczącą, brązową obwódką na zewnętrznej krawędzi. Na przednich i tylnych zderzaka umieszczono czarne, błyszczące naklejki, natomiast przez maskę samochodu i wzdłuż boku auta od strony kierowcy biegnie kolejna ozdobna naklejka, wyobrażająca czarnego smoka. Jeep został również zaopatrzony w klapkę wlewu paliwa marki Mopar i czarną osłonę na koło zapasowe – również udekorowaną wizerunkiem mitycznego potwora.

W kabinie kontynuowane jest zestawienie czerni i brązu. Podgrzewane fotele pokryto czarną skórą nappa. Na zewnętrznych powierzchniach zagłówków, podłokietnikach i kierownicy umieszczono natomiast wzór imitujący brązową, smoczą łuskę. Obudowy wskaźników i klamki drzwiowe są błyszczące i czarne, a na ramionach kierownicy znajdziemy brązowe akcenty. Całość uzupełniają brązowe dywaniki oraz „smocza” grafika przy wskaźnikach.