MotoNews.pl

Opancerzone BMW Concept X5 Security Plus

19 września 2013

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
BMW X5- Security Plus 1

Na Międzynarodowej Wystawie samochodowej IAA we Frankfurcie nad Menem BMW prezentuje wiele ciekawych nowości, ale my chcielibyśmy zwrócić szczególną uwagę na trzecią generację SAVa bawarskiej marki w specjalnej, opancerzonej wersji. BMW Concept X5 Security Plus to jedyny pojazd w swojej klasie, który może pochwalić się standardem ochrony VR6. Pasażerowie opancerzonego BMW są zabezpieczeni przed brutalną napaścią, porwaniem i atakami zorganizowanych przestępców. Producent poleca je zwłaszcza klientom z Ameryki Południowej, Afryki i Rosji. BMW stworzyło także drugi model o zwiększonym poziomie bezpieczeństwa: BMW X5 Security, które zachowuje standardy ochrony na poziomie VR4.

Wzmocniona klatka pasażerska BMW Concept X5 Security Plus została wykonana z bardzo odpornej stali, która jest w stanie wytrzymać ostrzał z AK-47. Dodatkowe wzmocnienia wokół drzwi i w miejscach, gdzie panele stalowe łączą się ze słupkami nadwozia zapobiegają przedostaniu się pocisków do wnętrza kabiny. Szkło pancerne, z którego wykonano szyby oprze się również atakowi bronią tępą. Warstwa poliwęglanu pokrywająca szyby od wewnętrznej strony chroni przed odłamkami. Dzięki świetnym właściwościom jezdnym, które BMW X5 zawdzięcza benzynowemu silnikowi V8 o mocy 450 KM/330 kW z technologią BMW TwinPower Turbo i inteligentnemu napędowi na wszystkie koła BMW xDrive, pojazdem można bezpiecznie manewrować w trudnych warunkach, zarówno na drodze, jak i poza nią.

Opancerzone BMW X5 ma także specjalnie ustawione: zawieszenie, system zarządzania pracą silnika i układ hamulcowy. Na życzenie klienta może też zostać wyposażone w dodatkowe elementy podwyższające poziom bezpieczeństwa, takie jak: światła stroboskopowe zamontowane na atrapie chłodnicy czy światła ostrzegawcze z syreną umieszczone na dachu.

Zdjęcia: BMW, opracowanie: BM