MotoNews.pl

Mopar na 17. edycji „Jeep-Heep-Heep”

07 października 2013

Kategoria | Targi
Marka, model |
Jeep 3

Pasja off-road nie zna granic: dokładnie tak samo jak marka Mopar, jeśli chodzi o podkreślenie najlepszych osiągów samochodu i uwypuklenie jego cech estetycznych. To właśnie miłośnikom świata aut 4×4 Mopar zadedykował egzemplarz Jeepa® Wranglera Rubicon wyposażony w najlepsze akcesoria specjalne do jazdy off-road.

Korzystając z idealnej okazji, jaką stanowi zjazd fanów marki Jeep, Mopar uczestniczył wraz ze „zmoparyzowanym” Wranglerem w 17. edycji „Jeep-Heep-Heep”, dorocznej imprezie odbywającej się w Crans-Montana (Szwajcaria), która od 28 do 29 września gościła 250 zespołów pochodzących z 5 krajów: Włoch, Francji, Austrii, Szwajcarii i Niemiec. Zorganizowana po raz pierwszy w roku 1997 impreza, nabierała wraz z upływem czasu coraz większego znaczenia i gromadziła coraz więcej uczestników, stając się trzecim co do wielkości zjazdem fanów marki Jeep w Europie.

Impreza zakłada trasy off-road o różnym stopniu trudności, próby umiejętności, wystawy aktualnych modeli, stoiska sprzedaży oraz gry i zabawy dla dzieci. Wielka impreza pod znakiem terenowej jazdy samochodami Jeep, na której z pewnością nie mogło zabraknąć marki Mopar – działu Grupy Fiat-Chrysler dedykowanego częściom zamiennym, usługom oraz obsłudze Klienta – brandu, który korzystając z tej okazji, daje się poznać fanom amerykańskiej marki, jako światowy i wiodący w produkcji „na zamówienie” i „wg indywidualnych potrzeb”.

W trakcie zlotu, Mopar zaprezentował w specjalnej dedykowanej strefie egzemplarz Jeepa Wranglera JK Rubicon (2 D) – najbardziej off roadowej wersji z gamy Jeep – wyposażonego w specjalne akcesoria „by Mopar”, które czynią go wyjątkowym i niezwykłym. Wśród licznych produktów wyróżnia się nowy „Light Bar” (pałąk na reflektory) ozdabiająca szybę przednią: dostępna w dwóch konfiguracjach (na dwa lub cztery reflektory), „Light Bar” pasuje do wszystkich modeli Wrangler (2 i 4-drzwiowych) wyprodukowanych od roku 2007. Dodatkowo, Rubicon z dumą zaprezentował wyposażenie prawdziwego terenowego „show car” , którego wyróżnia „lift kit”, powiększone opony, wzmocnione zderzaki z wbudowaną przednią wyciągarką.