MotoNews.pl

Jeep Wrangler Rubicon X Package

11 marca 2014

Kategoria | Premiery  Targi
Marka, model | ,
Rubicon X Package 3

Marka Jeep prezentuje w Genewie nową serię specjalną w limitowanej edycji Rubicon X Package zbudowaną na najbardziej ekstremalnej wersji z gamy Wrangler, posiadającej najlepsze w swojej klasie osiągi w zakresie jazdy w terenie. Nowa seria specjalna podkreśla wyjątkowy poziom swobody i zdolności technicznej oferowany przez legendarny model Rubicon, stworzony, by stawiać czoła najtrudniejszym szlakom off-roadowym.

To wszystko – nie rezygnując z bardziej wyszukanego wyglądu – dla mieszkańców metropolii marzących o przygodach off-road, podkreślonego poprzez – oferowany po raz pierwszy w modelu Rubicon – sztywną nadbudowę karoserii („twardy dach”) w kolorze nadwozia.

Nowy Rubicon X Package oferuje wyposażenie full optional, które uzupełnia elementami stylistycznymi i funkcjonalnymi typowymi dla solidnej „terenówki”, jaką jest wersja Rubicon Jeep Wrangler. Na zewnątrz tradycyjny grille z siedmioma otworami w kolorze czarnym z czarnymi wstawkami, podniesiona pokrywa silnika z podwójnymi wlotami powietrza i przyciemniane szyby nadają samochodowi agresywnego wyglądu.

17-calowe obręcze kół z lekkiego stopu w kolorze czarnym, niezbędne do pokonywania najbardziej wymagających tras i progi wejściowe Mopar® nadają nową funkcję serii specjalnej. Wyposażenie nowego Jeepa Wranglera Rubicon X Package uzupełniają dodatkowe pokrywy piasty koła w kolorze nadwozia oraz klapka zbiornika paliwa w kolorze czarnym, również firmowana przez Mopar.

Dodatkowo w celu zapewnienia swobody jazdy open-air kabrioletu 4×4, którą jedynie Wrangler może zapewnić oraz zaoferowania bardziej wyszukanego wyglądu dla „legendarnego króla” off-road, nowa seria specjalna oferuje, po raz pierwszy w wersji Rubicon, sztywną nadbudowę karoserii („twardy dach”) w kolorze nadwozia. Wyposażenie to jest dostępne w standardzie w ramach ekskluzywnej konfiguracji Dual Top, czyli z możliwością posiadania jednocześnie dachu miękkiego – Sunrider® soft top – oraz trzyczęściowego, modularnego dachu twardego – hard top Freedom Top®.

Wnętrze nowej serii specjalnej oferuje podgrzewane fotele z czarnej skóry i kierownicę pokrytą skórą. Dzięki akcentom Silver uchwyt pasażera, kratki wlotu powietrza, ramiona kierownicy oraz klamki drzwi nabierają eleganckiego wyglądu. Z katalogu akcesoriów Mopar® pochodzą także dywaniki gumowe z wytłaczanym motywem odtwarzającym ślad opony, które uzupełniają unikatowe wyposażenie wnętrza nowej specjalnej limitowanej Rubicon.

Dla zaoferowania maksymalnego poziomu komfortu i rozrywki, nowy Jeep Wrangler Rubicon X Package przewiduje w standardzie multimedialny system infotainment i nawigację satelitarną UConnect GPS z 6,5″ ekranem dotykowym, hard disk o pojemności 40 GB, wejście USB, wejście AUX i czytnik DVD video, a także system głośnomówiący Bluetooth UConnect.

Dostępna w wersji dwudrzwiowej Wrangler lub czterodrzwiowej Wrangler Unlimited, nowa seria specjalna będzie sprzedawana we Włoszech w drugim półroczu 2014 i wyposażona będzie w 2,8-litrowy turbodiesl o mocy 200 KM i momencie obrotowym 460 Nm w parze z pięciostopniową przekładnią automatyczną.

Stworzony, by stawiać czoła najtrudniejszym szlakom off-roadowym Jeep Wrangler Rubicon X Package wyposażony jest we wzmocnione mosty napędowe Dana 44. Legendarną dzielność w terenie zapewnia system napędu 4×4 typu „part-time” składający się z dwustopniowej skrzynki rozdzielczej Rock-Trac® NV241 o przełożeniu reduktora terenowego 4,0:1 oraz elektronicznie blokowanych mechanizmów różnicowych obu osi Tru-Lock®. Pozwalają one zachować maksimum trakcji w sytuacji „pełzania” na skałach, podczas stromych podjazdów i w terenach o słabej przyczepności – poprzez rozdział mocy równorzędnie na każde koło. Do specjalnego wyposażenia Wranglera Rubicon należy także rozłączany elektronicznie stabilizator przedni – Active Sway Bar System – umożliwiający zwiększenie artykulacji zawieszenia przy pokonywaniu ekstremalnych przeszkód terenowych.

Zdjęcia: Jeep