MotoNews.pl

Toyota zaprezentowała prototyp nowego SUVa o nazwie Harrier

15 października 2013

Toyota Harrier 19

Toyota zaprezentowała zdjęcia nowego SUVa, który będzie nosić nazwę Harrier. Choć wydaje się to sprzeczne z interesami producenta, Harrier wygląda, jak bardziej luksusowa wersja Lexusa RX. W Europie Toyota oferuje produkty z niższej półki niż te proponowane pod marką Lexus, jednak w Kraju Kwitnącej Wiśni plakietka „Lexus” nie jest nadmiernie wykorzystywana przez koncern, stąd brak konfliktu interesów, bowiem właśnie w Japonii ma być sprzedawany Harrier.

Nowy japoński SUV, którego my znamy jako hybrydowego Lexusa RX został wystylizowany na nowo i może się pochwalić np. nowym przodem nadwozia z bardzo sympatycznymi zestawem świateł: diody LED w górnej części, kierunkowskazy w dolnym rogu i piękne oprawy. Atrapa chłodnicy do kawał błyszczącego, przejrzystego plastiku.

Nowa Toyota Harrier, podobnie jak Lexus RX 450H, będzie wyposażona w napęd hybrydowy z możliwością pracy w trybie czysto elektrycznym. Nie wiadomo, jaki silnik będzie główną jednostką napędową, ale przypuszczalnie będzie to mniejszy motor 2,5-litrowy.

Japoński prototyp jest już prawie przygotowany do produkcji, a pierwsi klienci będą mogli go nabyć już zimą tego roku.

Zdjęcia: autoevolution.com, opracowanie: BM