MotoNews.pl

Nowe Renault Clio dotrzymuje obietnicy

21 czerwca 2016

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
renault 79225 global en

Dwadzieścia sześć lat po wprowadzeniu na rynek pierwszego Clio, modelu, który sprzedał się na całym świecie w liczbie ponad 13 milionów sztuk, producent prezentuje nowe Renault Clio – najlepiej sprzedający się model marki. Nowe Renault Clio jest jeszcze bardziej atrakcyjne dzięki charakterystycznemu kształtowi świateł i reflektorom wykonanym w technologii Full LED „Pure Vision”, a także za sprawą nowych detali designu i wykończenia.

Nowe Renault Clio dysponuje również jedną z najbogatszych ofert silników na rynku.

Design

Model Clio z 2012 roku (czwarta generacja) był pierwszym modelem Renault, w którym zaprezentowano całkowicie nową stylistykę aut marki. Teraz dzięki charakterystycznemu układowi świateł, opartych na technologii Full LED „Pure Vision” oraz dzięki światłom do jazdy dziennej w kształcie litery C, dostępnym w zależności od wersji, nowe Clio umacnia swoją pozycję ikony stylu marki Renault.

Z przodu zmieniono grill, na którym znajduje się logo marki, a także dolną część osłony chłodnicy, którą poszerzono, nadając przodowi jeszcze bardziej nowoczesny wygląd. Z tyłu zmodyfikowano dolny pas nadwozia, co nadało bryle samochodu wrażenie większej solidności. Paletę kolorystyczną poszerzono o cztery nowe kolory nadwozia (Czerwony Atacama, Szary Titanium, Biała Perła i Niebieski Iron), a oprócz tego pojawiły się nowe wzory felg oraz nowa oferta personalizacji.

W nowym Renault Clio zastosowano materiały wykończeniowe wcześniej zarezerwowane dla modeli z wyższych segmentów. Nowe są wszystkie tapicerki, a szczególną uwagę zwrócono na jakość powierzchni pod względem dotyku i wyglądu. Chromowane elementy wykończeniowe uzyskały bardziej subtelną, matową powierzchnię, zaś kolory stały się bardziej wyrafinowane. Podsumowując, nowe Renault Clio zyskuje na klasie i stanowi atrakcyjne połączenie pociągającego designu i wysokiej jakości wykończenia wnętrza.

Przyjemność z jazdy, mobilne technologie i dynamika

Do katalogu jednostek napędowych dołączył mocny, oszczędny silnik wysokoprężny Energy dCi 110, połączony z sześciobiegową manualną skrzynią biegów. Z sześciobiegową skrzynią manualną będzie także współpracował silnik benzynowy Energy TCE 120. Dzięki temu Nowe Renault CLIO może poszczycić się jedną z najszerszych ofert zespołów napędowych.

Z myślą o zaspokojeniu potrzeb wszystkich klientów, nowe Renault Clio oferuje trzy różne systemy multimedialne, mianowicie Media Nav Evolution, Renault R-LINK Evolution oraz nowy, inteligentny system R&GO, dostępny już od najniższego poziomu wyposażenia. Nowe Renault Clio jest pierwszym samochodem Renault segmentu B, dla którego dostępny będzie system nagłośnienia Bose®, zapewniający niezapomniane doznania muzyczne.

Dostępne systemy wspomagania prowadzenia powodują, że samochód staje się jeszcze bardziej wszechstronny i dynamiczny. Oprócz systemu wspomagania parkowania tyłem – w zależności od wersji – w nowym Renault Clio oferowany jest przedni czujnik parkowania i kamera cofania. W wyższych wersjach wyposażenia dostępny jest system Easy Park Assist, umożliwiający kierowcy całkowite przekazanie samochodowi wykonywania manewrów parkowania.

Ceny nowego Renault Clio dla rynku polskiego zostaną ogłoszone na początku lipca wraz z otwarciem zamówień na ten model.

Zdjęcia: Renault