MotoNews.pl

Program bezpłatnej aktualizacji map w nawigacji NissanConnect

12 lipca 2016

147313 22 30

Dokładność map jest kluczowa dla zachowania optymalnych parametrów pracy systemu nawigacji. Dbając o komfort klientów i dążąc do zapewnienia im najwyższego poziomu obsługi Nissan wprowadził program Map Care. Umożliwia on pobieranie jednej darmowej aktualizacji mapy rocznie przez 3 lata od zakupu nowego pojazdu. Oferta obejmuje wyposażone w system NissanConnect egzemplarze modeli Micra, Note, Juke, Pulsar, Qashqai, X-Trail oraz LEAF. Program jest dostępny dla wszystkich klientów marki, zarówno indywidualnych, jak i firm.

Coroczna aktualizacja mapy polega na wymianie karty SD w samochodach objętych usługą Map Care. W momencie pojawienia się aktualizacji, dealer Nissana kontaktuje się z klientem w celu umówienia wizyty i przekazania nowej karty.

Nawigacja z aktualizowanymi za darmo mapami to niejedyna funkcjonalność zaawansowanego systemu NissanConnect. Oferuje on ponadto rozbudowane funkcje audio i komunikacji, pełną integracją ze smartfonem i zapewnia dostęp do portali społecznościowych oraz aplikacji rozrywkowych i podróżnych. Obsługuje także usługi Google i funkcję Send-To-Car (np. można wskazówki dojazdu do wybranego miejsca wysłać z komputera domowego do samochodu. Pozwala także wyświetlać aktualne informacje na temat cen paliwa, restauracji oraz innych punktów użyteczności publicznej. Jest też wyposażony w moduł rozpoznawania głosu, system strumieniowego przesyłania dźwięku przez Bluetooth oraz gniazda AUX i USB. Umożliwia także korzystanie z radia cyfrowego dzięki technologii Digital Audio Broadcasting (DAB).

Ponadto w crossoverach Qashqai i X-Trail informacje z systemu NissanConnect prezentowane są nie tylko na głównym ekranie systemu, ale także na dodatkowym 5-calowym, kolorowym wyświetlaczu na panelu wskaźników, pomiędzy zegarami. W trybie rotacyjnym wyświetla on informacje graficzne jak na przykład wskazówki systemu nawigacji, informacje tekstowe ze stacji radiowej lub o aktualnie odtwarzanym utworze.

Podsumowując, nowoczesny system NissanConnect w połączeniu z usługą Map Care to pewność, że każda droga z Nissanem, bez względu na to, w jakiej części Europy się znajdziemy, dostarczy samych pozytywnych wrażeń!

Zdjęcia: Nissan