MotoNews.pl

Znamy ceny Hyundaia IONIQ na rynku polskim

07 września 2016

IONIQ-Hybrid 3

Znamy już ceny Hyundaia IONIQ. Model jest już dostępny w salonach marki Hyundai. IONIQ to zaawansowany samochód kompaktowy z alternatywnym napędem. Pierwszy na świecie model, który będzie oferowany z trzema różnymi napędami do wyboru: całkowicie elektrycznym, jako hybryda z możliwością ładowania z gniazdka (PHEV) oraz jako hybryda spalinowo-elektryczna.

Hyundai IONIQ – charakterystyka  wariantu hybrydowego

Pierwszy w salonach Hyundai pojawił się IONIQ w wersji hybrydowej. Jest odpowiedzią na szybko zmieniający się styl życia współczesnych klientów, szukających elementów wyróżniających na tle innych pojazdów hybrydowych. To jeden z najoszczędniejszych modeli w swojej klasie. Zapewnia jednocześnie przyjemność z jazdy, dzięki dynamice i atrakcyjnej stylistyce. Obie te cechy nie były dotychczas zawsze dostępne w pojazdach hybrydowych.

Napęd

Model IONIQ Hybrid napędza nowo opracowany, czterocylindrowy silnik 1.6 GDI Kappa o mocy 105KM (77 kW) oraz silnik elektryczny o mocy 43,5 KM (32 kW) zasilany zaawansowanymi akumulatorami litowo-jonowo-polimerowe. Łączna moc obu silników to aż 141KM (104kW).

Na szczególne podkreślenie zasługują akumulatory litowo-jonowo-polimerowe, których gwarancja obejmuje okres 8 lat lub dystans 200 000km. Co najważniejsze charakteryzują się one brakiem efektu pamięci. Oznacza to, że przez cały czas jest dostępna pełna, początkowa pojemność. Jest to niewątpliwie mocny atut tego modelu. Akumulatory tego typu charakteryzuje największa gęstość energii zmagazynowanej. Oznacza to, że spośród tej samej wielkości akumulatorów dostępnych na rynku, akumulatory litowo-jonowo-polimerowe magazynują największą ilość energii do wykorzystania przez silnik elektryczny.

Akumulatory są umiejscowione pod tylną kanapą pasażera, dzięki czemu środek ciężkości pojazdu jest położony nisko i centralnie. Poprawia to właściwości jezdne pojazdu. Pozwala też optymalnie wykorzystać całą pojemność bagażnika wynoszącą aż 550 litrów.

IONIQ Hybrid jest wyposażony standardowo w dwusprzęgłową skrzynię biegów 6DCT. Dzięki niej samochód jest bardzo dynamiczny, już od pierwszego momentu naciśnięcia pedału gazu. Zmiana biegów odbywa się płynie, w sposób nie zauważalny dla użytkownika. Dostępne są 3 tryby pracy: Sport, Comfort i Eco.

Wyposażenie podstawowe i opcjonalne

Samochód dostępny jest w trzech specyfikacjach, które mogą być dodatkowo uzupełnione o specjalne pakiety dodatkowych elementów wyposażenia. Na długiej liście zaawansowanych rozwiązań technicznych, które są dostępne już w wersji podstawowej, znalazły się rozbudowane, bierne i czynne systemy bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów. Systemy elektroniczne, takie jak autonomiczny system hamowania awaryjnego (AEB), aktywny asystent utrzymywania pasa ruchu (LKAS), system ostrzegania o niezamierzonym opuszczeniu pasa ruchu (LDWS) oraz system wykrywania martwego pola (BSD) z ostrzeganiem przed pojazdami nadjeżdżającymi z tyłu (RCTA) pomagają uniknąć kolizji na drodze.

Systemy bezpieczeństwa i poprawiające komfort jazdy

Siedem poduszek bezpieczeństwa – w tym kolanowa poduszka kierowcy, a także wzmocnienia strukturalne nadwozia, osiągnięte dzięki zastosowaniu w 53% elementów nadwozia zaawansowanej stali o wysokiej wytrzymałości, zapewniają doskonałą sztywność, komfort prowadzenia i wysoki poziom bezpieczeństwa.

Dodatkowo komfort jazdy poprawiają dwustrefowa klimatyzacja automatyczna z jonizatorem. Samochód wyposażono też w tylną kamerę, aktywny tempomat i czujnik deszczu, będące także w podstawowej wersji wyposażenia.

Na uwagę zasługuje możliwość wyposażenia IONIQa w nawigację z 8” dotykowym ekranem, cyfrowym radiem DAB i 10-letnim programem aktualizacji MapCare. Dzięki systemom Apple CarPlay i Android Auto integracja smartfonów z samochodem jest banalnie prosta.

Ceny Hyundaia IONIQ

IONIQ Hybrid objęty jest 5 letnią gwarancją bez limitów kilometrów oraz 8-letnim programem Assistance, pod warunkiem wykonywanie przeglądów samochodu zgodnie z wymogami producenta.  Ceny Hyundaia IONIQ zaczynają się od 99 900 PLN (w podstawowej wersji Business).