MotoNews.pl

Wiodąca w klasie aerodynamika i atrakcyjny design modelu Hyundai IONIQ

16 grudnia 2015

Hyundai IONIQ 2

Hyundai zaprezentował szkice modelu IONIQ – innowacyjnego pojazdu z alternatywnym napędem, którego premiera będzie miała miejsce na początku przyszłego roku w Korei.

Hyundai Motor potwierdził, że IONIQ będzie pierwszym na świecie samochodem dostępnym z trzema wydajnymi jednostkami napędowymi o ultra niskiej emisji spalin do wyboru: elektryczną, hybrydową i hybrydową plug-in. W czysto elektrycznej wersji (EV) został wyposażony tylko w wysoce wydajny akumulator litowo-jonowy. Hybryda plug-in (PHEV) łączy w sobie silnik spalinowy z energią z baterii elektrycznej. Z kolei hybryda (HEV) wykorzystuje silnik benzynowy oraz odzyskiwaną, w celu ładowania baterii, energię ruchu samochodu.

Nowoczesna stylistyka coupe oraz efektowne detale projektu doskonale podkreślają ekologiczny charakter modelu. Proste linie i opływowa sylwetka minimalizują opór powietrza, a przedni grill zachował charakterystyczny dla marki Hyundai heksagonalny kształt.

Futurystyczne i uporządkowane wnętrze auta utrzymuje przyjemną w odbiorze atmosferę. Ergonomię wnętrza podkreśla zaprojektowany w przejrzysty i logiczny sposób centralny panel deski rozdzielczej, a stylowe elementy wykończenia wykonano z ekologicznych materiałów.

Hyundai jest jednym z wiodących na świecie producentów pojazdów hybrydowych i o niskiej lub zerowej emisji spalin. W 2013 roku firma stała się pierwszym, masowym producentem samochodów napędzanych wodorem – ix35 Fuel Cell.

Hyundai IONIQ zostanie po raz pierwszy pokazany w Europie podczas targów motoryzacyjnych w Genewie, w marcu 2016 roku. Światowa premiera będzie miała miejsce na rynku koreańskim już w styczniu przyszłego 2016 roku.

Zdjęcia: Hyundai