MotoNews.pl

Toyota GT86 Owners Club świętował premierę nowej wersji coupe

17 października 2016

Kategoria | Rynek
Marka, model | ,
toyota-gt86-ownersclub 10

Toyota GT86 Owners Club to brytyjski klub zrzeszający entuzjastów tego modelu i wiernych klientów marki. Toyota UK zaprosiła członków klubu do swojej siedziby w Epsom na specjalną prezentację sportowego coupe po liftingu.

Historia Toyoty GT86

Toyota GT86 zadebiutowała w 2012 roku i od tamtej pory zwinne sportowe coupe otrzymało wiele nagród. Zyskało także spore grono fanów. Model doczekał się także rajdowej wersji GT86 CS-R3 zgodnej z homologacją FIA oraz własnej serii HJS TMG CS-R3 Trophy, wchodzącej w skład Rajdowych Mistrzostw Niemiec.

Model GT86 na 2017 rok został zaprezentowany w tym roku na targach w Paryżu. Zmiany poszły w kierunku poprawy aerodynamiki, większej stabilności i szybkości reakcji oraz lepszego komfortu jazdy. Samochód otrzymał nowe sprężyny zawieszenia i specjalnie dostrojone amortyzatory. Dodatkowe zgrzewy i wzmocnienia usztywniły nadwozie. Optymalizacja aerodynamiki objęła m.in. modyfikację zderzaków i dodatkowe owiewki. Auto ma teraz nowe światła bi-LED, kierunkowskazy LED i białe linie diod do jazdy dziennej.

Nowa trójramienna kierownica o średnicy tylko 362 mm ma kontrolki do sterowania nowym systemem audio. Między 3 zegarami umieszczono wielofunkcyjny wyświetlacz TFT. Na ekranie można sprawdzić informacje o zużyciu paliwa i przejechanej trasie. Jest tam także m.in. monitor przeciążenia, wykresy mocy i momentu obrotowego oraz stoper. Nowością jest przełączany tryb TRACK, w którym można określić stopień elektronicznej kontroli stabilności toru jazdy i przyczepności lub ją całkowicie wyłączyć.

Impreza dla Toyota GT86 Owners Club

Na imprezie w Epsom pojawiło się 50 samochodów z całej Wielkiej Brytanii. Gwiazdą imprezy był oczywiście nowy model, ale nie zabrakło także innych atrakcji. Uczestnicy mogli podziwiać z bliska GT86 Initial D concept, wzorowany na legendarnej Corolli AE86 z serialu anime „Initial D”, uwielbianego przez fanów driftingu. Równie dużym powodzeniem wśród gości cieszył się GT86 stylizowany na Toyotę Suprę Esso Ultron Tiger, która wygrała w 1999 roku na torze Fuji Speedway w serii All-Japan Grand Touring Car Championship.

Andy Liu, moderator klubu, powiedział:

„GT86 na 2017 rok zaimponował mi nową estetyką i udoskonaleniami technicznymi. Ekran TFT pomiędzy zegarami jest bardzo przydatny w sportowej jeździe. Przeglądanie wszystkich szczegółowych danych z komputera pokładowego dla takiego motomaniaka jak ja to ogromna przyjemność”.

Steve Knight kupił swój samochód tuż po premierze w 2012 roku: „Z nowymi owiewkami i światłami LED model 2017 wygląda bardzo nowocześnie. Wiele zmian zaszło w podwoziu, dlatego już nie mogę się doczekać, kiedy wypróbuję go na drodze”.

Zdjęcia: Toyota UK, complexPR