MotoNews.pl

Nowy Nissan GT-R NISMO już w sprzedaży

19 października 2016

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
nissan-gt-r-nismo 2017 2

Nissan GT-R w najbardziej pożądanej, flagowej wersji – GT-R NISMO – jest już dostępny w sprzedaży na polskim rynku. Nissan GT-R NISMO jest szczytowym rozwinięciem modelu GT-R, wyczynowym samochodem wyścigowym dopuszczonym do ruchu drogowego. Czerpie on to, co najlepsze z dziedzictwa legendarnego japońskiego super coupé, jednocześnie doskonaląc jego kultowe wzornictwo i supernowoczesne rozwiązania techniczne.

Jednostka napędowa

Jednostka V6 o pojemności 3,8 litra z podwójnym turbodoładowaniem wytwarza moc 600 KM. To o 30 KM więcej niż w jakiejkolwiek innej wersji tego modelu. Silnik jest wyposażony w dwie turbosprężarki o dużej przepustowości i średnicy – takie same, jak w samochodach startujących w wyścigach klasy GT3. Moc jest przenoszona na wszystkie cztery koła przez 6-biegową dwusprzęgłową przekładnię sterowaną łopatkami przy kierownicy.

Nowa stylistyka

Podobnie jak standardowy model, również Nissan GT‑R NISMO otrzymał odświeżoną stylistykę przodu. Podkreśla ją nowy, wyrazisty zderzak. Jednak w tej wersji jest on wykonany w całości z włókna węglowego w celu zmniejszenia masy. Aby usprawnić chłodzenie wyjątkowo mocnego silnika, ciemną chromowaną kratę wlotu powietrza z motywem litery V powiększono w sposób umożliwiający przepływ większej ilości powietrza.

 

Kształt nadwozia został starannie przeprojektowany pod kątem poprawy przepływu powietrza wokół samochodu i wytworzenia znacznej siły dociskającej, a jednocześnie skierowania strumienia powietrza wokół nadkoli w sposób poprawiający charakterystykę aerodynamiczną pojazdu. W GT-R NISMO uzyskano większą całkowitą siłę dociskającą niż w jakimkolwiek innym seryjnie produkowanym dotychczas Nissanie. Przekłada się to na jego wyjątkową stabilność przy dużych prędkościach.

Konstrukcja nadwozia

Poprawa parametrów napędu na wszystkie koła w modelu Nissan GT‑R NISMO to częściowo zasługa znacznie sztywniejszej konstrukcji nadwozia. Dzięki niej konstruktorzy tego modelu mogli jeszcze precyzyjniej dopracować amortyzatory, sprężyny i stabilizatory. W efekcie, w połączeniu ze zwiększoną siłą dociskającą, powstał najbardziej dynamiczny z dotychczasowych GT-R NISMO.

Potwierdzają to krótsze czasy pokonywania slalomu i zakrętów. W obydwu przypadkach wynik względem poprzedniej wersji został poprawiony o prawie 2%. Mimo potężnej mocy nowy Nissan GT‑R NISMO charakteryzuje się jeszcze lepszym wyważeniem w porównaniu z poprzednikiem i zapewnia niesamowite wrażenia z jazdy zarówno na krętych drogach, jak i na torze wyścigowym.

Wnętrze

Bardziej luksusowe, wyrafinowane wnętrze jest jednym z głównych atutów nowego Nissana GT-R, co szczególnie widać w wersji NISMO. Zmodyfikowaną deskę rozdzielczą, kierownicę i środkowy podłokietnik pokryto wysokiej jakości skórą Alcantara®. Kubełkowe fotele Recaro® z włókna węglowego, pokryte skórzaną tapicerką ze wstawkami z czerwonej Alcantary®, są dostępne wyłącznie w tej wersji.

Nissan GT-R NISMO – ceny w Polsce

GT-R NISMO kosztuje w Polsce 775 000 zł.

Zdjęcia: Nissan