MotoNews.pl

Nowe Renault Megane GrandCoupe – dynamiczne i eleganckie

24 października 2016

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
renault 83517 global en 1a

Rodzina Megane powiększa się o czterodrzwiową wersję – nowe Renault Megane GrandCoupe. Marka uzupełnia w ten sposób swoją ofertę modeli w segmencie C i umacnia swoją pozycję na tych rynkach, na których kompaktowe, trójbryłowe sedany pozostają ulubionym segmentem kierowców poszukujących komfortowego i przestronnego auta.

Nowe Renault Megane GrandCoupe, produkowaney w zakładzie w Bursie, zostanie wprowadzone na rynki niemal trzydziestu krajów na jesieni tego roku. W Polsce samochód pojawi się w salonach w grudniu. Nowy model ma za zadanie umocnienie marki Renault i wzbogacenie jej oferty produktowej.

Zbudowane na modułowej platformie CMF-C/D nowe Renault Megane GrandCoupe zostało zaprojektowany równolegle z nowym Megane, wprowadzonym na rynek na początku 2016 roku. Dzięki temu oferuje identyczne właściwości jezdne (zawieszenie, układ jezdny, gama silników), komfort i zaawansowane technologie, co wersja pięciodrzwiowa. A dodatkowo model ten posiada rekordowo przestronne wnętrze jak na ten segment. Zapewnia ono dużą ilość miejsca wszystkim pasażerom. Do tego dochodzi bagażnik o pojemności wynoszącej aż 550 dm3 według normy VDA.

Renault Megane GrandCoupe – prestiżowy sedan o dynamicznym designie

Nowe Renault Megane GrandCoupe jest trójbryłowym sedanem o dynamicznej i pełnej elegancji stylistyce. Kształtem nawiązuje do klasycznych kanonów trójbryłowych sedanów. W wielu krajach wciąż pozostają one typem nadwozia preferowanym przez kierowców poszukujących samochodu będącego wyrazem ich pozycji i awansu społecznego.

Nowe renault Megane GrandCoupe to znacznie więcej niż zwykła czterodrzwiowa wersja Megane:

 • Wyróżnia się on spośród konkurencji sylwetką i proporcjami kojarzącymi się z coupe.
 • Dzięki bogatemu know-how designerom Renault udało się w harmonijny i zrównoważony sposób wkomponować w to auto bagażnik o objętości 550 dm3 VDA.
 • Jego spore rozmiary (4,63 m długości, 1,81 m szerokości i rekordowo duży w tym segmencie aut, wynoszący 2,71 m rozstaw osi) przyczyniają się do prestiżowej stylistyki i zapewniają dużo miejsca wszystkim pasażerom.
 • Smukła sylwetka jest efektem bardzo starannego doboru proporcji między powierzchnią szyb  i nadwozia (1/3 – 2/3), jak również umiarkowanej wysokości (1,44 m) i wielkości prześwitu (13 cm).
 • Największy w tym segmencie rozstaw przednich i tylnych kół, wynoszący 1,57 m oraz oferta obręczy o rozmiarach do 18 cali podkreślają wizualnie stabilność auta.
 • Do jego sportowego stylu przyczyniają się również szerokie, mocno zarysowane tylne nadkola.
 • Montowane w standardzie (w zależności od wersji) chromowane elementy ozdobne (grill przedni, boczne listwy, listwa w dolnej części szyb bocznych, wstawki w zewnętrznych klamkach drzwi, końcówka wydechu) podkreślają wysoką jakość auta.

Panoramiczny dach

W ofercie nowego Renault Megane GrandCoupe, w wyższych wersjach wyposażenia, dostępny jest unikalny w tym segmencie duży, panoramiczny otwierany (w części przedniej) szklany dach.  Pozwala doświetlić wnętrze naturalnym światłem, zarówno na przednich, jak i na tylnych miejscach. Dach ten, widziany od zewnątrz, tworzy swoisty łącznik między przednią i tylną szybą. Podkresla  jednocześnie elegancki i wyrafinowany design nowego Renault Megane GrandCoupe.

Kolory nadwozia

Nowy Megane GrandCoupe jest oferowany w dziewięciu kolorach nadwozia:

 • Osiem lakierów metalizowanych: Biała Perła (lakier specjalny), Beż Dune, Niebieski Cosmos, Brązowy Vison, Czerwony Carmin, Szary Titanium, Szary Platynowy, Czarny Etoilé,
 •  jeden lakier niemetalizowany: Biel Alpejska.

 Charakterystyczny układ świateł typowy dla całej gamy nowego Megane

Nowy Megane GrandCoupe posiada wiele elementów stylistycznych wspólnych dla całej gamy nowego megane, w tym charakterystyczny układ przednich i tylnych świateł. jest on widoczny zarówno w dzień, jak i w nocy i wyraźnie odróżniająa to auto od modeli konkurencji. Przednie światła w kształcie litery „C” wykorzystują technologię światłowodów LED z efektem 3D. Najlepiej wyposażone wersje nowego Renault Megane GrandCoupe posiadają światła przednie typu „full LED” (technologia LED „Pure Vision”).

Światła tylne zostały w całości wyposażone w poziomo umieszczone diody LED.  Światła pozycyjne są stale włączone. Dzięki technologii „Edge Light”, zapewniającej cienką wiązkę czerwonego światła, uzyskano efekt trójwymiarowej głębi.

Wnętrze:  nowe Megane GrandCoupe dba o swoich pasażerów

Nowe Megane GrandCoupe oferuje wnętrze kabiny przywodzące na myśl kokpit samolotu. Znalazły się w nim wyprofilowane, obszerne fotele, technologicznie zaawansowane instrumenty pokładowe (przezierny, kolorowy wyświetlacz Head-Up, zespół wskaźników i zegarów z 7-calowym, kolorowym, konfigurowalnym ekranem TFT, system multimedialny R-LINK2 z ekranem dotykowym o przekątnej do 8,7 cala). Miejsce kierowcy wyróżnia się doskonałą ergonomią.

Szczególnie wiele uwagi poświęcono jakości wykończenia, materiałom i kolorystyce wnętrza:

 • piankowy materiał pokrywający deskę rozdzielczą, górną część płatów drzwi,
 • obramowania zegarów, nawiewów, centralnej konsoli pokryte prawdziwym, wykończonym na matowo chromem, w wyższych wersjach wyposażenia kierownica pokryta skórą licową Nappa.

Ciągłość elementów wykończeniowych między deską rozdzielczą a górną strefą płatów drzwi dodatkowo poszerza wizualnie wnętrze. Duża centralna konsola jest obramowana atrakcyjnymi ozdobnymi listwami. W wyższych wersjach wyposażenia płaty drzwi są podkreślone dwiema cienkimi świetlnymi liniami.

W zależności od wersji i rynku zbytu, wnętrze nowego Renault Megane GrandCoupe będzie dostępne w kolorystyce czarnej (rodzaje tapicerek do wyboru: dwie materiałowe, welurowa lub skórzana) lub beżowej (rodzaje tapicerek do wyboru: materiałowa, welurowa lub skórzana). Wszystkie te elementy przyczyniają się do zapewnienia wysokiego poziomu przyjemności jazdy.

Komfort i przestronność wnętrza na najwyższym poziomie w segmencie

Fotele przednie zostały wykonane z niezwykłą precyzją. Dzięki swojemu kształtowi i zastosowaniu pianki o podwójnej gęstości zapewniają wysoki komfort i doskonałe podparcie boczne. Posiadają tę samą konstrukcję co fotele w modelach Espace i Talisman. Zapewnia im to najwyższe miejsce w segmencie pod względem komfortu. W zależności od wersji i rynku, fotele przednie są podgrzewane, a fotel kierowcy posiada ponadto funkcję masażu i regulację podparcia lędźwiowego.

Wnętrze  nowego Renault Megane GrandCoupe oferuje kierowcy i pasażerom dużo miejsca:

 • Szerokość na wysokości barków i nad podłokietnikami jest jedną z największych w segmencie (1 441 mm z przodu i 1 377 mm z tyłu na wysokości barków, 1 492 mm z przodu i 1 413 mm  z tyłu nad podłokietnikami).
 • Promień na wysokości kolan wynosi 216 mm, o 37 mm więcej niż w wersji pięciodrzwiowej.
 • Nachylenie tylnej kanapy (27°) pozwala uzyskać większą odległość od siedzenia do dachu, istotną w przypadku wysokich pasażerów oraz poprawić wygodę.

Mocną stroną nowego Renault Megane GrandCoupejest pojemny bagażnik o objętości 550 dm3 (czyli  o 20 dm3 większej w porównaniu do Fluence). Jest to największy bagażnik w segmencie. Oprócz niespotykanej pojemności, bagażnik wyróżnia się też praktycznością i możliwością maksymalnego wykorzystania dostępnej przestrzeni. Szeroki otwór ułatwia dostęp, a maksymalna długość użyteczna wynosi 1 084 mm przy szerokości 1 393 mm.

Wiele uwagi poświęcono zwiększeniu objętości schowków we wnętrzu:

 • Środkowy podłokietnik posiada regulację wzdłużną i wbudowany schowek o objętości  3 litrów.
 •  Zamykany schowek w desce rozdzielczej ma pojemność 7 litrów.
Zdjęcia: Renault