MotoNews.pl

Renault Megane Coupe-Cabriolet – jak uciec od tłumu, lecz nie stracić kontaktu

18 grudnia 2013

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Menage Coupe Cabriolet 8

Renault odświeża swoją gamę modelową, a jednym z elementów tej układanki jest wprowadzenie do sprzedaży nowego modelu Megane Coupe-Cabriolet. Najnowsza wersja kabrioletu zyskała świeże rozwiązania stylistyczne i będzie dostępna z systemem multimedialnym Renault R-Link.

Po nowym Megane w wersji hatchback, coupe i kombi na scenę wchodzi zaktualizowane Megane Coupe-Cabriolet, którego elegancką, dynamiczną formę udoskonalono montując nowy zderzak z większym logo marki umieszczonym na błyszczącym, czarnym tle. Odświeżony wygląd zewnętrzny kabrioletu wpisuje się w nową filozofię designu francuskiego producenta.

Podobnie, jak większość modeli w ofercie Renault, Megane Coupe-Cabriolet będzie oferowane z multimedialnym systemem
Renault R-Link – jako wyposażeniem standardowym w wyższych wersjach lub opcjonalnym, w niższych. System ten uzupełnia 7-calowy wyświetlacz w chromowanej ramie działający w połączeniu z joystickiem zamontowanym na konsoli środkowej.

Podobnie, jak poprzednia wersja, nowy Megane Coupe-Cabriolet będzie wyposażony w największy w segmencie pojazdów typu coupe, panoramiczny dach szklany zaopatrzony w dodatkową, szklaną owiewkę minimalizującą turbulencje, by zapewnić komfort pasażerom, przy prędkościach do 90 km/h.

Nowe Renault Megane Coupe-Cabriolet zadebiutuje w czasie styczniowego salonu motoryzacyjnego w Brukseli i jednocześnie pojawi się w sprzedaży w Belgii. Od marca ma być także oferowane na 15 innych rynkach na całym świecie.

Zdjęcia: Renault, opracowanie: BM