MotoNews.pl

Opel Crossland X – tak będzie nazywać się nowy crossover niemieckiego producenta

09 listopada 2016

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
opel-crossland-x

Te samochody oferują coś eXtra. Mokka X jest propozycją firmy Opel w segmencie subkompaktowych pojazdów sportowo-użytkowych, w którym firma sprzedała już ponad 600 000 samochodów w Europie. Na początku 2017 roku do bestsellerowego modelu Mokka X dołączy nowy crossover (CUV) — Opel Crossland X.

Nowy model wpisuje się w trend oferowania usportowionych, a jednocześnie przestronnych pojazdów tego typu. Nowa, inna od pozostałych, fascynująca nazwa odzwierciedla charakter tego samochodu.

Co będzie oferować Opel Crossland X?

„Nabywcy samochodów z segmentu B także oczekują bardziej emocjonujących pojazdów” — mówi Tina Mueller, dyrektor ds. marketingu w firmie Opel. „Spełniamy te oczekiwania, wprowadzając model Crossland X, który oferuje atrakcyjną stylistykę oraz zalety samochodu sportowo-użytkowego dostosowanego do miejskiego stylu życia: zwrotność w mieście i poczucie swobody na dalszych trasach. To samochód dla ludzi, którzy pragną wiejskiego życia w mieście, hodują pomidory i zioła na tarasie, potrzebują przestrzeni dla dzieci i miejsca na zakupy z ekologicznego sklepu”.

Od 2010 roku sprzedaż pojazdów sportowo-użytkowych i crossoverów zwiększyła się pięciokrotnie. Opel Crossland X przyczyni się do dalszego rozwoju tego rynku i zapewni dodatkowy potencjał wzrostu marce Opel. Wprowadzając nowego crossovera, w 2017 roku Opel rozpocznie ofensywę modelową w tym segmencie. W ten sposób oferta firmy obejmująca modele od ADAM‑a do Zafiry poszerzy się o kolejną kategorię.

 

Zdjęcia: Opel