MotoNews.pl

Opel Crossland X – teraz z najmocniejszym silnikiem benzynowym i sześciobiegową automatyczną przekładnią

27 sierpnia 2019

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Opel-Crossland-X 1

Opel Crossland X zapewnia dużo miejsca i modny wygląd, a także wysoki komfort, dzięki opcjonalnej, płynnie pracującej automatycznej skrzyni biegów, dostępnej z silnikiem benzynowym oraz Dieslem. Crosslanda X z silnikiem benzynowym 1.2 Direct Injection Turbo i sześciobiegową automatyczną skrzynią biegów można nabyć w atrakcyjnych cenach rozpoczynających się już od 82 050 zł (wszystkie ceny są sugerowanymi cenami detalicznymi z VAT w Polsce); zużycie paliwa w cyklu NEDC z systemem stop/start: 5,9 l/100 km w cyklu miejskim, 4,5 l/100 km poza miastem, 5,0 l/100 km, 114-113 g/km CO2 w cyklu mieszanym; WLTP w cyklu mieszanym: 6,7-6,6 l/100 km, 152-145 g/km CO2).

Opel Crossland X 2

Opel Crossland X – debiut we Franfurcie

Crossland X z nowym najmocniejszym układem napędowym zadebiutuje na Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym IAA we Frankfurcie (dni otwarte dla publiczności od 12 do 22 września). Wszystkie silniki benzynowe Crosslanda X już dziś spełniają rygorystyczną normę emisji spalin Euro 6d.

Opel Crossland X napędzany turbodoładowanym silnikiem benzynowym z bezpośrednim wtryskiem paliwa o mocy 96 kW (130 KM), współpracujący z sześciostopniową automatyczną skrzynią biegów osiąga maksymalną prędkość 198 km/h. Samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w 10,2 sekundy. Trzycylindrowy silnik osiąga maksymalny moment obrotowy 230 Nm przy 1750 obr./min. W tej wersji Crossland X to doskonały wybór zarówno do jazdy w trasie, jak i po mieście, gdzie kierowca nie będzie musiał zaprzątać sobie głowy ręczną zmianą biegów. To samo odnosi się do wersji Crosslanda X z automatyczną skrzynią biegów i 1,5-litrowym silnikiem diesla o mocy 88 kW (120 KM) (zużycie paliwa w cyklu NEDC1: 4,4 l/100 km w cyklu miejskim, 3,8-3,7 l/100 km poza miastem, 4,0 l/100 km, 106-104 g/km CO2 w cyklu mieszanym; WLTP2 w cyklu mieszanym: 5,4-5,2 l/100 km, 142-135 g/km CO2).

Opel Crossland X 3

Bezpieczeństwo przede wszystkim: liczne systemy wspomagające kierowcę w standardzie

Niżej wymienione nowoczesne systemy wspomagające kierowcę dostępne w standardowym wyposażeniu jeszcze bardziej zwiększają komfort prowadzenia samochodu:

  • Tempomat z ogranicznikiem prędkości i inteligentna adaptacja prędkości
  • System ułatwiający ruszanie na wzniesieniu
  • System ostrzegający o niezamierzonej zmianie pasa ruchu
  • System rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości

Opel Crossland X 4

Regulowany fotel kierowcy i przedni pasażera, chromowana, skórzana kierownica, klimatyzacja oraz elektryczne szyby z przodu i z tyłu jeszcze bardziej podnoszą komfort jazdy. Dodatkowo kierowcy i pasażerowie Opla Crosslanda X są zawsze na czasie dzięki systemowi Multimedia, kompatybilnemu z Apple CarPlay i Android Auto i wyposażonemu w siedmiocalowy kolorowy wyświetlacz dotykowy. Opcjonalne funkcje wspomagające kierowcę w modelu Crossland X obejmują także system wykrywający objawy zmęczenia kierowcy, alarm przedkolizyjny z systemem automatycznego hamowania awaryjnego i funkcją wykrywania pieszych, panoramiczną kamerę cofania rejestrująca obraz w promieniu 180 stopni oraz asystenta automatycznego parkowania.

Zdjęcia: Opel