MotoNews.pl

Volkswagen Transporter wybrany przez poznańską Policje

09 grudnia 2016

Kategoria | Auto firmowe
vw-transporter-policja

Volkswagen Samochody Użytkowe, na zamówienie Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, w procedurze przetargu publicznego, na początku grudnia dostarczył Policji flotę 100 modeli Volkswagen Transporter T6 z silnikiem 2.0 TSI o mocy 150 KM. Auta powstały i zostały zaadoptowane do wersji patrolowej w fabryce Volkswagen Poznań. Transportery czwartej generacji, które nieprzerwanie są eksploatowane w Policji od lat 90. dzielnie służą jej do dzisiaj w komendach na terenie całego kraju.

Volkswagen Transporter przerobiony na potrzeby Policji

Jako samochód do przeróbki na wersję patrolową posłużył Volkswagen Transporter T6 z rozstawem osi wynoszącym 3000 mm i o dopuszczalnej masie całkowitej 3,2 tony. Po adaptacji na wersję patrolową samochody mają nadwozie 3-przedziałowe. Może w nich podróżować 5 policjantów oraz, w osobnym przedziale, 2 zatrzymanych.

Wszystkie Transportery przekazane do służby w Policji są napędzane silnikiem 2.0 TSI o mocy 150 KM. Spełnia on normę emisji spalin Euro6. Benzynowe jednostki napędowe lepiej niż silniki Diesla sprawdzają się w samochodach patrolowych. Auta te są bardzo często uruchamiane i pokonują niewielkie odległości, głównie w ruchu miejskim.

Wybór Policji padł na Transportera również ze względu na kompaktowe rozmiary modelu T6.  Przy długości 5 m i szerokości 1,9 m samochód świetnie sprawdzi się w mieście.