MotoNews.pl

Nowa generacja Audi Q5 już wkrótce w polskich salonach

08 grudnia 2016

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
audi-q5

W pierwszym kwartale 2017 roku w salonach sprzedaży pojawi się nowa generacja Audi Q5. Będzie to druga odsłona modelu. SUV spod znaku czterech pierścieni łączy w sobie sportowego ducha limuzyny Audi z wszechstronnym charakterem i bardzo elastycznym wnętrzem. Nowa generacja Audi Q5 po raz kolejny wyznacza standardy w swoim segmencie w zakresie systemów connectivity, pod względem wydajności, czy też na polu systemów wsparcia kierowcy.

Nowa generacja Audi Q5 – ceny i wyposażenie

Ceny tego atrakcyjnego SUV’a nowej generacji rozpoczynają się od 159 000 złotych za wersję z silnikiem 2.0 TDI o mocy 150 KM i z manualną skrzynią biegów. Oprócz tego wariantu, dostępne będą także wersje z tą samą jednostką napędową 2.0 TDI (190 KM), ale z napędem na cztery koła quattro i z automatyczną skrzynią biegów S tronic. W ofercie pojawiła się też wersja z benzynowym silnikiem 2.0 TFSI o mocy 252 KM, również z napędem na cztery koła quattro i z automatyczną skrzynią biegów. Nowością jest możliwość zamówienia wersji „sport” dla powyższych wariantów silnikowych.

W standardzie wszystkich wersji otrzymujemy bogate wyposażenie. Między innymi jest to system Audi pre sense city wspomagający bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Na bazie obrazów pochodzących z kamery rozpoznaje możliwość kolizji. Ostrzega kierowcę poprzez ingerencję w działanie układu hamulcowego. Do wyposażenia należą także: reflektory ksenonowe z dynamiczną regulacją zasięgu i diodowe światła do jazdy dziennej, wspomaganie układu kierowniczego zależne od prędkości jazdy, automatyczna klimatyzacja, czy system Audi drive select.

Bogate pakiety wyposażenia opcjonalnego obejmują m.in. zawieszenie sportowe, układ regulacji tłumienia amortyzatorów i Audi virtual cockpit. Do tego dochodzą rozbudowane pakiety stylistyczne, nawigacja MMI navigation plus z MMI Touch, czy szereg systemów wspomagania kierowcy.

Nowa generacja Audi Q5 oferuje we wnętrzu dużo miejsca dla pięciu osób. W wielu wymiarach przewyższa poprzednika i konkurentów. Nowa koncepcja linii wyposażeniowych oferuje klientom szeroki wybór kolorów i materiałów.