MotoNews.pl

Hyundai KONA Electric – samochód bez kompromisów

01 marca 2018

Marka, model | ,
Hyundai-Kona-Electric 1

Historia sukcesu SUV-ów Hyundaia zaczęła się 17 lat temu, w momencie zaoferowania Klientom modelu Santa Fe. Od 2001 roku Hyundai sprzedał w Europe ponad 1,5 mln sztuk modeli: Santa Fe, Grand Santa Fe, Tucson i KONA. Wszystkie auta wyróżniają się dynamiczną, nowoczesną stylistyką i ugruntowują silną pozycję marki Hyundai w tym stale rosnącym segmencie.

Hyundai KONA Electric bez kompromisów

Nowy Hyundai KONA Electric odzwierciedla dwa wiodące trendy w motoryzacji – elektryfikację oraz charakterystykę segmentu SUV. Ma tak samo wyrazistą stylistykę, co model KONA ze standardowym napędem. W pełni elektryczna wersja jest odpowiedzią na styl życia i oczekiwania współczesnych Klientów, którzy chcą czerpać radość z jazdy, dbając jednocześnie o środowisko naturalne. Całkowicie nowa platforma modelu KONA umożliwia zaoszczędzenie przestrzeni poprzez integrację pakietu akumulatorów, nie wymagajac kompromisów w zakresie przestronności wnętrza.

Moc nowego modelu KONA Electric

KONA Electric ma dwie wersje układu napędowego, oferując Klientom jedne z najmocniejszych silników elektrycznych. Samochód w wersji z akumulatorami gwarantującymi zwiększony zasięg, jest w stanie pokonać do 470 kilometrów*, dostarczając maksymalną moc 204 KM (150 kW). Dysponująca akumulatorami o pojemności 39,2 kWh, bazowa wersja ma zasięg do 300 kilometrów* i silnik o mocy 135 KM (99 kW). Dzięki 395 Nm dostępnego natychmiast momentu obrotowego i przyspieszeniu od 0 do 100 km/h w 7.6 sekundy, nowa KONA Electric dostarcza prawdziwą przyjemność z jazdy.

Nowoczesna stylistyka

Pełen ekspresji przód modelu KONA Electric jest niemal identyczny, jak ten w modelu z tradycyjnym napędem. Głównym, stylistycznym wyróżnikiem jest zamknięta, poprawiająca aerodynamikę samochodu osłona chłodnicy. Inny, charakterystyczny element to przednie światła z lampami LED do jazdy dziennej, umieszczone na szczycie głównych reflektorów, również w technologii LED. Dwukolorowe nadwozie KONY Electric i wybór siedmiu kolorów lakieru, daje możliwość podkreślenia indywidualnej osobowości kierowcy.

Prowadzenie samochodu elektrycznego

Specjalną funkcją jest moduł shift-by-wire, umożliwiający intuicyjną obsługę napędu elektrycznego. Regulowany układ odzyskiwania energii z hamowania, z wykorzystaniem łopatek, umieszczonych pod kierownicą, pozwala kierowcy wybrać intensywność tego procesu. System odzyskuje dodatkową energię zawsze, gdy tylko jest to możliwe. Kierowcy mogą korzystać również z 7-calowego ekranu, na którym prezentowane są istotne informacje o osiągach samochodu oraz dodatkowego, opcjonalnego wyświetlacza head-up, prezentującego najważniejsze informacje bezpośrednio na linii wzroku.

Łączność i bezpieczeństwo

System infotainment integruje nawigację, media i zestaw funkcji, jak np. obsługa Apple CarPlay i Android Auto, a także bezprzewodowe ładowanie. Nowy eko-model w gamie Hyundaia został bogato wyposażony w najnowsze rozwiązania z zakresu czynnego bezpieczeństwa oraz technologie wspomagające prowadzenie, oferowane pod wspólną nazwą SmartSense. Jest to m.in.: zapobieganie kolizjom (z funkcją wykrywania pieszych) Forward Collision Avoidance Assist, ostrzeganie przed możliwością kolizji z pojazdami w martwym polu – Blind Spot Collision Warning, ostrzeganie przed możliwością kolizji w ruchu poprzecznym podczas cofania – Rear Cross Traffic Collision Warning, utrzymywanie samochodu na pasie ruchu – Lane Keeping Assist, ostrzeganie o zmęczeniu kierowcy – Driver Attention Warning, ostrzeganie o ograniczeniach prędkości – Speed Limit Warning i utrzymywanie samochodu centralnie na pasie ruchu, już od najniższej prędkości Lane Following Assist.

* W oparciu o wewnętrzne cele, określone przepisami WLTP

Zdjęcia: Hyundai