MotoNews.pl

Skoda na Geneva Motor Show 2018

01 marca 2018

Updated-Skoda-Fabia-2018

Na nadchodzące międzynarodowe targi samochodowe w Genewie Skoda przygotowała szereg nowości. Na stoisku marki wszystkie oczy będą skierowane na nowy model koncepcyjny Skoda Vision X, który ukazuje kierunek przyszłego rozwoju gamy modelowej. Swoje światowe debiuty będą świętowały także odświeżona Skoda Fabia oraz Skoda Kodiaq L&K, jako topowa wersja wyposażenia flagowego SUV-a marki.

Skoda na Geneva Motor Show

Na stoisku zostanie pokazana także Skoda Octavia RS z pakietem Challenge Plus oraz Skoda Superb ze zaktualizowanymi elementami wyposażenia i nową jednostką silnikową. Targi w Genewie będą także okazją do ogłoszenia postępu, w ramach którego wszystkie benzynowe silniki z bezpośrednim wtryskiem paliwa, instalowane w samochodach Skody, będą wyposażone w filtr cząstek stałych. Oprócz tego, swój debiut zaliczą tam także cyfrowe zestawy wskaźników dla modeli: Octavia, Kodiaq i Superb.

Centralne miejsce na stoisku Skody zajmie „Tunel Innowacji” przedstawiający szczegółowe informacje dotyczące studium Vision X. Zaprezentowane zostaną w nim także najnowsze rozwiązania marki, m.in. aplikacje stworzone przez Skoda AUTO. Z drugiej strony tunelu wyświetlane będą dane o materiałach wykorzystywanych w produkcji samochodów Skody.

Skoda Vision X: emocjonalne studium koncepcyjne

Producent przedstawi w Genewie swoją wizję trzeciego modelu z powiększającej się rodziny SUV-ów. Studium to przekłada typowy dla marki, emocjonalny język stylistyczny na kolejny segment rynku. Z zewnątrz Vision X robi wrażenie krystalicznym designem, w środku tymczasem duży ekran dotykowy przedstawia nową aranżację deski rozdzielczej. Studium napędza innowacyjny, hybrydowy układ napędowy, łączący silnik elektryczny z czterocylindrową, turbodoładowaną jednostką benzynową.

Skoda Fabia: bestseller z kompleksową gamą unowocześnień

Mocne wejście w Genewie zaliczy także odświeżona Skoda Fabia. Zmodyfikowana stylistyka przedniego i tylnego pasa nadwozia przynosi efekt, który jednocześnie jest ponadczasowo elegancki oraz nowoczesny i dynamiczny. Po raz pierwszy dla tego modelu dostępne są światła wykonane w technologii LED zarówno z przodu, jak i z tyłu. W środku odświeżony efekt tworzą zaktualizowana deska rozdzielcza oraz nowy System Infotainment SWING o przekątnej wyświetlacza 6,5 cala. Gama silnikowa obejmie cztery jednostki o mocy od 60 do 110 KM.

Skoda Kodiaq L&K: ekskluzywny, topowy wariant flagowego SUV-a

Nowa Skoda Kodiaq w topowej odmianie Laurin&Klement to wyjątkowy model, który wyróżnia się dedykowanymi detalami stylistycznymi oraz bogatym wyposażeniem. Ekskluzywna odmiana dużego SUV-a Skody robi duże wrażenie z zewnątrz poprzez dziewiętnastocalowe obręcze kół ze stopów lekkich o wzorze SIRIUS, przednie światła wykonane w technologii LED, grill z chromowanym ożebrowaniem oraz zarezerwowaną tylko dla tej wersji stylizację zderzaków. W kabinie elegancką i stylową atmosferę buduje skórzana tapicerka oraz ozdobne dekory L&K. Przy okazji debiutu tej wersji zaktualizowana została gama napędowa modelu Kodiaq. Debiutuje w niej silnik 1.5 TSI o mocy 150 KM, a jednostka 2.0 TSI generuje teraz 190 KM.

Jeszcze więcej satysfakcji z prowadzenia Skody Superb i Skody Octavia RS

Na targach w Genewie zadebiutuje także nowy wariant silnikowy modelu Superb – 2.0 TSI o mocy 272 KM w połączeniu z nową siedmiobiegową automatyczną przekładnią DSG. Flagowa limuzyna Skody będzie dostępna także ze zaktualizowanymi elementami wyposażenia: poszerzona została funkcja bez kluczykowego dostępu do auta KESSY, zaś nastrojowe oświetlenie kabiny Ambiente będzie mogło być sprzężone z wybranym trybem jazdy.

Skoda Octavia RS to samochód, który zapewnia czystą radość z jazdy. W Genewie ta sportowa wersja Octavii zostanie zaprezentowana z jeszcze wzmagającym te emocje opcjonalnym pakietem Challenge Plus, który oferuje ekskluzywne elementy stylistyczne i wyposażenia tak karoserii, jak i wnętrza.

Cyfrowy zestaw wskaźników dostępny dla jeszcze większej liczby modeli

Zaprezentowany po raz pierwszy przy okazji debiutu kompaktowego SUV-a Karoq cyfrowy zestaw wskaźników z personalizacją ustawień, w Genewie zostanie przedstawiony także w modelach Octavia, Superb i Kodiaq. Zrywająca z analogową tradycją technologia oddaje do dyspozycji kierowcy cztery podstawowe widoki wskaźników, które mogą być indywidualnie konfigurowane.

Zdjęcia: Skoda