MotoNews.pl

Nowa Skoda Kamiq debiutuje w Pekinie

25 kwietnia 2018

Marka, model | ,
Skoda-Auto-China-2018 3

Nowy miejski SUV Skody, dedykowany dla chińskiego rynku model Kamiq, został oficjalnie zaprezentowany 23 kwietnia. KAMIQ stanowi uzupełnienie gamy SUV-ów Skody, w której znajdują się już modele KODIAQ i KAROQ. Reprezentuje on zapoczątkowany przez większe modele język stylistyczny i robi wrażenie szerokim wachlarzem zastosowanych w nim nowoczesnych technologii. Bezpośrednio po światowym debiucie, Skoda zaprezentuje model Kamiq publicznie na międzynarodowych targach motoryzacyjnych ‘Auto China 2018’, które odbędą się w dniach 25 kwietnia – 4 maja w Pekinie. Miejski SUV Skody pojawi się na chińskim rynku już parę miesięcy po tym wydarzeniu.

Nowa Skoda Kamiq

Nowa Skoda Kamiq charakteryzuje się kompaktowymi wymiarami, które kryją zaskakująco pojemne wnętrze. Nadwozie ma 4 390 mm długości, 1 781 mm szerokości oraz 1 593 mm wysokości. Rozstaw osi wynosi 2 610 mm. Kamiq napędzany jest zupełnie nowym silnikiem benzynowym o pojemności 1,5 litra, który generuje 110 KM. Moc jest przekazywana na koła przez skrzynię automatyczną. Z zewnątrz Kamiq potwierdza swoje przywiązanie do rodziny SUV-ów Skody. Charakterystyczny grill z podwójnymi, pionowymi żebrami sprawia, że nowy model jest od razu rozpoznawany jako Skoda. Linie grilla płynnie przechodzą w obrys krystalicznych przednich świateł, co nadaje przodowi pewny siebie, stylowy wygląd. Głęboko wcięta linia boczna wraz z pięcioramiennymi obręczami kół ze stopów lekkich o średnicy siedemnastu cali buduje dynamiczny charakter całego boku. Tylne światła wysunięto ku narożnikom, przez co tył samochodu sprawia wrażenie masywniejszego i szerszego.

Skoda Kamiq zwraca także uwagę ciekawymi rozwiązaniami stylistycznymi wewnątrz samochodu. Dzięki podniesionej pozycji ekranu systemu Infotainment, kierowca może sterować wszystkimi funkcjami auta w łatwy i wygodny sposób. Wszystkie elementy deski rozdzielczej są połączone przez chromowaną listwę. W kabinie pojawiają się oryginalne innowacje, uatrakcyjniające jej wygląd m.in. zamontowane pod kątem głośniki oraz ergonomiczne fotele, które gwarantują doskonały komfort.

Debiutujący model Kamiq został wyposażony w opracowane specjalnie dla Skody nowe, inteligentne rozwiązania z zakresu Connectivity. Szczególną funkcją jest sterowanie głosowe przygotowane przez iFLYTEK, jednego z wiodących dostawców systemów rozpoznawania mowy w Azji. Bazujące na sztucznej inteligencji programowanie rozumie regionalne dialekty chińskie, a nawet samo uczy się mowy charakterystycznej dla poszczególnych regionów czy konkretnych osób. Menu smartfonów może zostać przeniesione na ośmiocalowy ekran centralny o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli dzięki aplikacjom: Apple CarPlay, Baidu Carlife oraz MirrorLink™.

Skoda zaprezentuje model Kamiq po raz pierwszy publicznie na targach ‘Auto China 2018’ już 25 kwietnia. Nowego miejskiego SUV-a Skody będzie można zobaczyć na stoisku w Hali W4 Chińskiego Międzynarodowego Centrum Wystawienniczego w Pekinie.

Zdjęcia: Skoda