MotoNews.pl

Skoda Rapid – znamy już polskie ceny nowego modelu czeskiego producenta

09 października 2012

Kategoria | Premiery  Targi
Marka, model | ,
Skoda Rapid 14

Najważniejszym eksponatem na stoisku Skody podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu jest oczywiście nowy model Rapid. Premierowy pokaz jeszcze się nie skończył, a my już wiemy, kiedy i za ile będzie można kupić nowy produkt Skody w Polsce.

Nowa Skoda Rapid pojawi się w polskich salonach sprzedaży na początku przyszłego miesiąca. Jej bazowa cena to niecałe 48 000 zł, jednak z okazji premiery producent będzie ją oferować za niecałe 44 000 zł.

Skoda Rapid będzie oferowana na naszym rynku w trzech wariantach wyposażeniowych: Active, Ambition i Elegance.

Kompaktową limuzynę napędzać będzie mógł jeden z pięciu silników. Podstawowa jednostka napędowa to 1,2 litrowy MPI o mocy 75 KM/55 kW. Nieco mocniejszy jest 1,2-litrowy TSI generujący 85 KM/63 kW, który występuje także w drugim wariancie o mocy 105 KM/77 kW. Amatorom silniejszych wrażeń z jazdy polecamy turbodoładowaną jednostkę czterocylindrową TSI o pojemności 1,4 litra i mocy 122 KM, która współpracuje z 7-biegową przekładnią dwusprzęgłową DSG. Natomiast wielbiciele silników wysokoprężnych będą mogli sięgnąć po rodzinnego Rapida kryjącego pod maską diesla TDI CR DPF o pojemności 1,6 litra i mocy 105 KM/77 kW.

Elegancki i przestronny Rapid powinien zaspokoić potrzeby kilkuosobowych rodzin, również dzięki pojemnemu bagażnikowi (550 l). W jego standardowej ofercie wyposażeniowej znajduje się także system ESC (Electronic Stability Control).

Zdjęcia zaprezentowane poniżej pochodzą z paryskiej premiery Skody Rapid, gdzie nowy model pojawił się w wariancie wyposażeniowym Ambition i w dwóch wersjach kolorystycznych: śnieżnobiałym z czarnym dachem i błękitnym. Oba miały dwukolorowe, 17-calowe obręcze z lekkich stopów i sportowe akcesoria. Biała Skoda Rapid została także wyposażone w czerwone fotele w kabinie. Wnętrze błękitnej limuzyny było szare.

Zapraszamy także do lektury wcześniejszego artykułu o Skodzie Rapid, do którego załączyliśmy więcej zdjęć i film.

Zdjęcia: Skoda, newspress, opracowanie: BM