MotoNews.pl

Hyundai i10 nowej generacji – rewolucja w segmencie A

09 września 2019

Hyundai-i10-2019

Tuż przed oficjalną premierą podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie (IAA) 2019, Hyundai pokazał zdjęcia modelu i10 Nowej Generacji. Najnowszy model z rodziny „i” Hyundai charakteryzuje się nowym, dynamicznym wyglądem oraz został wyposażony w kompleksowe rozwiązania z zakresu łączności i bezpieczeństwa Hyundai SmartSense™.

Hyundai i10 nowej generacji

Hyundai i10 to model, który od czasu wprowadzenia na rynek w 2008 roku odniósł w Europie wiele sukcesów. Podobnie jak poprzednia generacja samochodu, nowy Hyundai i10 został zaprojektowany, opracowany i wyprodukowany w Europie. i10 Nowej Generacji jest autem bezkompromisowym, wygodnym i łatwym w obsłudze, który ma towarzyszyć swoim użytkownikom w codziennych czynnościach. Dzięki wyposażeniu w jedne z najbardziej rozbudowanych pakietów bezpieczeństwa zapewnia pasażerom kompleksową ochronę.

„Hyundai i10 jest jednym z naszych najlepiej sprzedających się modeli, który przyczynił się również do wzrostu popularności marki Hyundai w Europie. Klienci poszukujący samochodu z segmentu A są dla nas niezmiennie bardzo ważni. Hyundai i10 Nowej Generacji to model wyposażony w najnowsze rozwiązania technologiczne. Wprowadzeniu samochodu do sprzedaży będzie towarzyszyć kampania reklamowa pod hasłem Go Big. Samochód jest niewielki, ale robi ogromne wrażenie!” – powiedział Andreas-Christoph Hofmann Wiceprezes ds. Marketingu Hyundai Motor Europe.

Dynamiczny i stylowy wygląd zewnętrzny

Model Hyundai i10 Nowej Generacji cechuje elegancki, dynamiczny wygląd, który podkreślają kontrasty między miękkimi powierzchniami i ostrymi liniami, dzięki czemu samochód wyróżnia się w segmencie A. Proporcje nowego modelu zostały zdefiniowane na nowo w odniesieniu do poprzedniej generacji modelu. Dach został obniżony o 20 mm, a korpus poszerzony o 20 mm, co poprawia wizualny odbiór auta. Dopełnieniem wyglądu zewnętrznego są zaprojektowane na nowo opcjonalne 16-calowe felgi aluminiowe. Szeroki przedni grill podkreśla sportowy charakter auta, a wyrafinowana struktura okrągłych świateł LED do jazdy dziennej przypomina strukturę plastra miodu i nawiązuje do poprzedniej generacji modelu. Dzięki trójkątnym przetłoczeniom samochód wydaje się szerszy, jego sylwetka jest podkreślona, a aerodynamika poprawiona. Charakterystyczny słupek C w kształcie litery X wyróżnia się z daleka i przyciąga wzrok, dzięki zamontowanym na nim logotypie Hyundai.

Hyundai I10 2019 4

Klienci mogą wybierać spośród 10 podstawowych kolorów lakieru, w tym trzech nowych: Dragon Red, Brass i Aqua Turquoise. Pozostałe kolory zewnętrzne to Phantom Black, Polar White, Star Dust, Sleek Silver, Champion Blue, Tomato Red i Slate Blue. Opcjonalny dach w kolorze czarnym lub czerwonym dodatkowo zwiększa możliwość personalizacji. Łącznie dostępne są 22 kombinacje kolorów zewnętrznych.

Wnętrze o całkowicie nowym wyglądzie

We wnętrzu modelu Hyundai i10 Nowej Generacji, na desce rozdzielczej znajdziemy panel dekoracyjny o wzorze plastra miodu. Identyczny wzór pojawia się także na boczkach drzwi. Panele drzwi zostały zaprojektowane w taki sposób, aby wizualnie przedłużyć deskę rozdzielczą, jednocześnie kierując wzrok użytkownika samochodu w stronę dużych schowków w drzwiach. Natomiast nad schowkiem po stronie pasażera znalazła się wnęka, którą można wykorzystać jako otwarty schowek. Cztery różne kombinacje kolorów wnętrza oferują Klientom jeszcze więcej możliwości personalizacji.

Hyundai I10 2019 5

Przestronność i wygoda

Hyundai i10 Nowej Generacji jest dostępny w wersji cztero- lub pięcioosobowej. Dzięki zwiększonemu względem poprzednika rozstawowi osi oferuje więcej przestrzeni dla pasażerów. Pojemny na 252 litry bagażnik należy do najprzestronniejszych w swoim segmencie. Dla większej wygody próg załadunkowy znajduje się teraz o 29 mm niżej. Dwustopniowa podłoga bagażnika i składane jedną ręką tylne siedzenia to dodatkowe elementy wyposażenia zwiększające wygodę. Hyundai i10 Nowej Generacji dostępny jest z kamerą cofania, która pomaga kierowcom podczas parkowania, wyświetlając na ekranie obszar za pojazdem.

Wiodąca w segmencie łączność

Hyundai i10 Nowej Generacji oferuje szereg nowych funkcji z zakresu łączności, dzięki czemu jest liderem w swojej klasie. Wszystkie zaawansowane technologiczne funkcje łączności są zintegrowane z największym w segmencie A 8-calowym kolorowym ekranem dotykowym. Apple CarPlay i Android Auto gwarantują bezproblemową integrację ze smartfonami, bezpieczną obsługę i podwójną funkcjonalność urządzeń mobilnych opartych na systemach operacyjnych iOS lub Android. Bezprzewodowe ładowanie oznacza, że kierowcy nie muszą martwić się, że bateria smartfona wyczerpie się podczas długiej podróży.

Hyundai I10 2019 9

Hyundai udostępnia platformę Connected Car jako opcję dla nowych Klientów i10. System Bluelink umożliwia kierowcy łączność z samochodem za pośrednictwem aplikacji. System pozwala użytkownikom m. in. wyszukiwać interesujące ich miejsca (POI), wysyłać wyniki wyszukiwania bezpośrednio do nawigacji satelitarnej samochodu i ustawiać cel podróży jeszcze zanim wsiądą do samochodu. Inne funkcje systemu to funkcja Znajdź mój samochód, która umożliwia kierowcom łatwe zlokalizowanie pojazdu w nieznanym otoczeniu, a także funkcja wyszukiwania miejsc parkingowych i stacji paliw wraz z informacjami o aktualnych cenach i dostępności.

Klienci, którzy zdecydują się na wybór nawigacji, otrzymają abonament na usługę Hyundai LIVE, która w czasie rzeczywistym informuje o warunkach drogowych i pogodowych, a także o lokalizacji fotoradarów w krajach, w których jest to dozwolone przez prawo.

Hyundai I10 2019 10

Kompleksowy pakiet bezpieczeństwa

Hyundai i10 Nowej Generacji został wyposażony w jeden z najbardziej kompleksowych pakietów bezpieczeństwa aktywnego w swojej klasie Hyundai SmartSense™ oraz asystentów jazdy, spełniających najwyższe europejskie standardy bezpieczeństwa.

System ostrzegania przed kolizjami czołowymi (FCA) wykorzystuje wielofunkcyjną kamerę do wykrywania nie tylko samochodów, ale także pieszych przed pojazdem. Asystent świateł drogowych (HBA) został zaprojektowany w taki sposób, aby automatycznie przełączać się między światłami drogowymi i światłami mijania oraz zapewnić optymalne oświetlenie drogi przed pojazdem.
Inne funkcje bezpieczeństwa dostępne w nowym i10 to asystent utrzymania pasa ruchu (LKAS) oraz system monitorujący poziom koncentracji uwagi kierowcy (DAA).

Wydajne układy napędowe

Hyundai i10 Nowej Generacji będzie dostępny z dwoma silnikami: 3-cylindrowym MPI o pojemności 1,0 litra, mocy 67 KM i 96 Nm momentu obrotowego oraz 4-cylindrowym MPI o pojemności 1,2 litra, mocy 84 KM i 118 Nm momentu obrotowego. Oba silniki dostępne są z dwoma rodzajami skrzyni biegów do wyboru: pięciobiegową manualną skrzynią biegów lub pięciobiegową zautomatyzowaną manualną skrzynią biegów (AMT). W porównaniu z tradycyjną automatyczną skrzynią biegów, AMT ma większą wydajność, dzięki swojej lekkości i zmniejszonemu tarciu.
System Stop / Go (ISG) to wyposażenie standardowe dla wszystkich wersji napędowych nowego modelu i10. System ten przyczynia się do zmniejszenia zużycia paliwa, obniżenia poziomu emisji CO2 i wyższej wydajności. Oszczędność paliwa wynikająca z używania ISG jest szczególnie zauważalna podczas jazdy w obszarach miejskich – ISG automatycznie wyłącza silnik, gdy samochód się zatrzymuje. W celu dalszej poprawy aerodynamiki współczynnik oporu powietrza został obniżony z 0,32 do 0,31.

Hyundai I10 2019 14

Hyundai i10 Nowej Generacji będzie dostępny również z pakietem ECO, który obejmuje zmienione przełożenie skrzyni biegów, cztery miejsca oraz 14-calowe koła w celu zoptymalizowania zużycia paliwa.

Zdjęcia: Hyundai