MotoNews.pl

Nowe BMW X3 oraz nowe BMW X4

14 czerwca 2021

Kategoria | Premiery  Rynek Premium
Marka, model | , ,
BMW-X3-X4

Nowy wygląd, poszerzony zakres wyposażenia podstawowego i zoptymalizowana oferta: kompleksowe odświeżenie modeli BMW X3 i BMW X4.

Nowe BMW X3 oraz X4

BMW odświeża BMW X3 i BMW X4, dzięki czemu zyskują one nowy wygląd, lepsze wyposażenie oraz ofertę zoptymalizowaną pod kątem klienta. Nowy przód i zmieniony tył wzmacniają solidny terenowy image i sportowy wygląd BMW X3. Sports Activity Coupé (SAC) BMW X4 przejmuje przód BMW X3, zyskuje własne akcenty dzięki ekskluzywnej siatkowej atrapie chłodnicy BMW i oferuje wyjątkowo dynamiczny wygląd tyłu.

BMW X4 4

BMW X4 M40i

Nowa oferta zapewnia większy nacisk na sportowy charakter i „X-ness”, a także większą przejrzystość dzięki przemyślanej redukcji. Jako alternatywa dla wyposażenia standardowego wzbogaconego o wysokiej jakości elementy X, dostępny jest pakiet sportowy M oraz znane warianty M.

Nowe BMW X3 i nowe BMW X4 będą świętować swoją światową premierę podczas Salonu Samochodowego w Chengdu w Chinach (od 27 sierpnia do 5 września), a europejska premiera będzie miała miejsce na targach IAA w Monachium (7–12 września). Po rozpoczęciu produkcji w zakładzie Spartanburg (USA) w sierpniu 2021 r. rozpocznie się wprowadzenie na rynek.

BMW X4 5

BMW X4 M40i

Atrapa chłodnicy BMW, której kształt jest bardziej wyrazisty przede wszystkim w górnej części, jest większa niż wcześniej i posiada teraz jednoczęściową ramę. Czarna przekładka, w której w zależności od wyposażenia umieszczona jest iCam, zapewnia optyczną separację części atrapy chłodnicy. Reflektory w pełnej technologii diodowej, spłaszczone o ok. 10 mm, w wyposażeniu standardowym. Oprócz opcjonalnych diodowych reflektorów adaptacyjnych z funkcją matrycy (standard w BMW X4) jako wyposażenie dodatkowe dostępne są teraz również światła laserowe BMW o zasięgu do 650 metrów.

Zaprojektowany na nowo pas przedni z pionowymi wlotami powietrza, mocnymi, dużymi powierzchniami w kolorze karoserii i solidną atrapą osłony podwozia. Nowe, w pełni diodowe lampy tylne z czarnym obramowaniem, węższym rysunkiem lamp, trójwymiarowo wymodelowanym konturem szczypiec i delikatnie wbudowanymi, poziomymi kierunkowskazami w BMW X3; zaprojektowana na nowo i okazale pomalowana atrapa osłony podwozia z tyłu oraz większe, zakończone w jednej płaszczyźnie końcówki rur wydechowych.

BMW X4 6

BMW X4 M40i

Niezależny pas tylny z kształtowanymi końcówkami rur wydechowych w BMW X4. Pakiet sportowy M z szeroką, wyróżniającą się wkładką w kształcie kowadła i bocznymi wstawkami w wylotach powietrza, wszystko lakierowane w błyszczącym kolorze czarnym.

Łącznie jedenaście standardowych kolorów do BMW X3, w tym nowy szary metalizowany Skyscraper (od 12/21), w pakiecie sportowym M metalizowany szary Brooklyn M oraz lakiery BMW Individual w kolorze czerwonego awenturynu i niebieskiego tanzanitu; wyłącznie do BMW X4 dostępny jest również nowy lakier metalizowany w kolorze czerwieni Piemontu; do obu modeli dostępne są po raz pierwszy liczne lakiery specjalne BMW Individual, w tym także lakiery matowe, m.in. także metalizowany Frozen Deep Grey.

Dotykowy wyświetlacz centralny o przekątnej ekranu 10,25 cala teraz w wyposażeniu standardowym, jako opcja dostępna jest wersja wyświetlacza dotykowego o przekątnej 12,3 cala.
Nowa konsola środkowa z aktualnego BMW serii 4 z panelem sterowania do kontrolera BMW iDrive, dźwignią zmiany biegów, przyciskiem uruchamiania silnika, przyciskami start/stop, elektrycznym hamulcem postojowym, wspomaganiem zjazdu ze wzniesień i funkcjami jezdnymi. Fotele sportowe z tapicerką z Sensateku nowej generacji w nowym deseniu Ray i z perforowanymi siedziskami głównymi, a także klimatyzacja automatyczna z 3-strefową regulacją w wyposażeniu standardowym.

BMW X3 4

BMW X3 xDrive

Po trzech silnikach wysokoprężnych trzy silniki benzynowe posiadają teraz również 48-woltową technologię mild hybrid, w której 48‑woltowy alternator odwracalny z elektrycznym doładowaniem rzędu 8 kW (11 KM) zapewnia jeszcze lepsze osiągi przy równocześnie niższym zużyciu paliwa i zwiększonym komforcie jazdy; do tego dochodzi BMW X3 xDrive30e z napędem hybrydowym plug-in; zakres mocy waha się od 135 kW (184 KM) do 265 kW (360 KM).

Napęd na wszystkie koła BMW xDrive i 8-stopniowa skrzynia Steptronic w wyposażeniu standardowym, BMW X3 M40i i BMW X3 M40d, a także wszystkie BMW X4 są wyposażone fabrycznie w 8-stopniową sportową skrzynię Steptronic z łopatkami zmiany biegów i Launch Control.

BMW X3 5

BMW X3 xDrive

Uporządkowana na nowo i znacznie rozszerzona oferta nowoczesnych systemów wspomagających kierowcę: po raz pierwszy systemy asystujące kierowcy Professional i rejestrator jazdy BMW są dostępne jako wyposażenie dodatkowe do BMW X3 i BMW X4, a opcjonalny asystent parkowania zawiera teraz asystenta cofania.

BMW Live Cockpit Plus z 10,25-calowym wyświetlaczem centralnym w wyposażeniu standardowym, BMW Live Cockpit Professional z w pełni cyfrowym zespołem ekranów obejmującym 12,3-calowy zestaw wskaźników i wyświetlacz centralny oraz wyświetlacz BMW Head-Up jako opcja.

BMW X3 6

BMW X3 xDrive

Nawigacja w chmurze z BMW Maps zapewnia znaczną poprawę wydajności, wysoką dokładność, uproszczone wprowadzanie celu oraz niezwykle szybkie i dynamiczne obliczanie tras.
Połączenie ze smartfonem przez Apple CarPlay i Android Auto™; aplikacja My BMW dostarcza informacji o stanie pojazdu i – w zależności od wyposażenia – umożliwia także funkcje zdalnego dostępu, takie jak lokalizacja pojazdu, blokowanie i odblokowywanie drzwi lub nagrywanie otoczenia pojazdu (zdalny widok 3D).

Dodatkowe opcje inteligentnego asystenta osobistego BMW: za jego pomocą można teraz m.in. regulować klimatyzację, otwierać i zamykać szyby lub zmieniać tryby przełącznika właściwości jezdnych. Dzięki systemowi operacyjnemu BMW 7 i zdalnej aktualizacji oprogramowania BMW X3 i BMW X4 są zawsze na bieżąco z najnowszym oprogramowaniem, a aktualizacje nowych usług i dodatkowych funkcji pojazdu mogą być pobierane „over the air”.

Zdjęcia: BMW