MotoNews.pl

BMW na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie

05 marca 2018

BMW-X2-2018

BMW zaprezentuje na Międzynarodowym Salonie Samochodowym 2018 w Genewie nowe modele z wielu segmentów oraz aktualne innowacje technologiczne. Marka zaprezentuje się pod znakiem realizacji strategii NUMBER ONE > NEXT, w której BMW Group skupia się na mobilności elektrycznej, cyfryzacji i autonomicznej jeździe i której częścią jest rozszerzenie oferty w segmencie samochodów luksusowych oraz konsekwentna rozbudowa palety modeli BMW X. Samochody BMW prezentowane w Genewie są kontynuacją ofensywy modelowej i podkreślają pozycję firmy jako oferenta przyszłościowych, dynamicznych i emocjonujących samochodów premium.

Światowa premiera: nowe BMW X4

Nowe BMW X4 jest następcą pierwszego Sports Activity Coupé w segmencie premium klasy średniej, który do tej pory sprzedał się na świecie w liczbie ponad 200 tys. egzemplarzy. Nowa generacja demonstruje swój indywidualny charakter poprzez odczuwalnie większą dynamikę jazdy, oryginalny, sportowy wygląd zewnętrzny, jeszcze bardziej szlachetne wnętrze premium oraz nowoczesne systemy wspomagające kierowcę i technologie komunikacyjne. Dynamiczny charakter tego Sports Activity Coupé podkreśla też rozszerzenie oferty o dwa modele BMW M Performance.

Mocna dynamika i pewny siebie wygląd zewnętrzny dają nowemu BMW X4 pozycję wyrazistego atlety pośród modeli BMW X. Mocne i wydajne silniki najnowszej generacji, specyficzna dla tego modelu konfiguracja układu jezdnego, optymalizacja masy i właściwości aerodynamicznych, niski środek ciężkości pojazdu oraz rozkład masy na obie osie w proporcjach 50 : 50 tworzą idealne warunki dla sportowej radości z jazdy. Najnowocześniejsze systemy wspomagające kierowcę zwiększają komfort i bezpieczeństwo, a aktualne usługi BMW ConnectedDrive zapewniają sprawne skomunikowanie.

Atrakcyjne i ekstrawertyczne: nowe BMW X2

Na genewskim Salonie Samochodowym 2018 przedstawiony zostanie jeszcze jeden nowy model z rodziny BMW X. Na jednej z pięciu najważniejszych wystaw samochodowych świata po raz pierwszy w Europie zaprezentuje się nowe BMW X2. Kompaktowe Sports Activity Coupé wyróżnia indywidualna stylistyka i sportowe właściwości jezdne. Typowy dla modeli BMW X muskularny charakter łączy się tu z elegancką sylwetką i charakterystycznymi detalami, takimi jak dodatkowe emblematy BMW na słupkach X, jakie występowały pierwotnie w klasycznych coupé BMW.

Silniki benzynowe i wysokoprężne najnowszej generacji, nowa 7-biegowa skrzynia dwusprzęgłowa Steptronic oraz 8-stopniowa skrzynia Steptronic i inteligentny napęd na cztery koła BMW xDrive zapewniają wydajność i radość z jazdy na każdej nawierzchni. Poza tym opcjonalnie dostępne są też najnowsze usługi BMW ConnectedDrive, nowoczesne systemy wspomagające kierowcę oraz wyświetlacz BMW Head-Up wskazujący najważniejsze informacje na przedniej szybie.

Dynamika, emocje, limitowana liczba egzemplarzy:

Nowe BMW M3 CS

BMW M GmbH kontynuuje tradycje ekskluzywnych modeli specjalnych na bazie BMW M3. Nowe BMW M3 CS, które w Genewie będzie miało europejską premierę, sygnalizuje swój inspirowany wyścigami charakter poprzez specyficzne rozwiązania w zakresie napędu i układu jezdnego oraz oryginalne elementy stylistyczne. Czterodrzwiowa wyczynowa limuzyna oferuje fascynujące połączenie dynamiki, emocjonującego charakteru i funkcjonalności w codziennej eksploatacji.

Wybitną dynamikę jazdy zapewnia sześciocylindrowy silnik rzędowy BMW M TwinPower Turbo, którego moc w porównaniu z BMW M3 z pakietem Competition zwiększona została o 7 kW/10 KM do 338 kW/460 KM. Standardowy pakiet M Driver podwyższa elektronicznie ograniczoną prędkość maksymalną do 280 km/h. Sprint od 0 do 100 km/h zajmuje tu zaledwie 3,9 sekundy. Wyposażenie standardowe obejmuje 7-biegową skrzynię dwusprzęgłową M (M DKG) z Drivelogic, adaptacyjny układ jezdny M i stworzone specjalnie do jazdy na torze opony Cup. Nowe BMW M3 CS wyprodukowane zostanie limitowanej serii 1200 egzemplarzy.

Nowe BMW serii 2 Active Tourer oraz nowe BMW serii 2 Gran Tourer

BMW serii 2 Active Tourer oraz BMW serii 2 Gran Tourer kontynuują swój sukces w segmencie Sports Activity Tourer z odpowiednio zmodyfikowaną stylistyką, świeżymi akcentami we wnętrzu oraz szeroko zmodernizowanym napędem. Również te samochody będzie można po raz pierwszy w Europie zobaczyć na jednej z pięciu najważniejszych wystaw samochodowych na świecie. Kompaktowe modele premium wyróżnia niepowtarzalne połączenie funkcjonalnego wnętrza, komfortu i typowego dla marki BMW sportowego charakteru.

Uwagę w wyglądzie zewnętrznym zwraca znacznie większa atrapa chłodnicy BMW, która obu modelom nadaje więcej prezencji i wyrazu. Wewnątrz szersze podparcia standardowych foteli oraz nowe tapicerki zapewniają większy komfort i indywidualność. Wraz z nową generacją silników benzynowych i wysokoprężnych rośnie wydajność i radość z jazdy. W nowym BMW serii 2 Active Tourer i nowym BMW serii 2 Gran Tourer do wyboru jest szeroka paleta silników trzy- i czterocylindrowych. A jazdę na samym napędzie elektrycznym z zasięgiem do 45 km umożliwia jedyny w tym segmencie model hybrydowy plug-in BMW 225xe iPerformance Active Tourer (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 2,5 – 2,3 l/100 km; zużycie energii w cyklu mieszanym: 13,7 – 13,4 kWh/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 57 – 52 g/km).

Nowe BMW i8 Roadster i nowe BMW i8 Coupé

Otwiera się kolejny fascynujący rozdział historii sukcesu BMW i8. W nowym BMW i8 Roadster dynamiką i nowatorskim napędem najpopularniejszego sportowego samochodu hybrydowego plug-in można cieszyć się również „pod gołym niebem”. Przy otwartym miękkim dachu jazda na samym napędzie elektrycznym daje poczucie wolności i radości z jazdy w zgodzie z ideą zrównoważonego rozwoju. Dwuosobowy kabriolet zachwyca też indywidualną interpretacją stylistyki BMW i8. Nowe bezramkowe podnoszone drzwi wykonane są podobnie jak rama przedniej szyby i progi z karbonu. Ten niezwykle wytrzymały materiał zwiększa sztywność karoserii, a tym samym bezpieczeństwo podróżujących BMW i8 Roadster. A ponadto wspólnie z wieloma innymi lekkimi komponentami kompensuje typową dla kabrioletów dodatkową masę, dzięki czemu samochód jet niewiele cięższy od BMW i8 Coupé. BMW i8 Roadster waży 1595 kg, to jest tylko 60 kg więcej niż Coupé.

Unowocześniona technologia BMW eDrive pozwala w nowym BMW i8 Roadster jak i nowym BMW i8 Coupé jeszcze intensywniej cieszyć się niemal bezgłośną jazdą bez lokalnej emisji spalin. Zoptymalizowany akumulator wysokonapięciowy umożliwia jeszcze częstsze i dłuższe fazy pracy silnika elektrycznego. Moc napędu elektrycznego wzrosła o 9 kW/12 KM i wynosi teraz 105 kW/143 KM. Moc systemowa generowana wspólnie z trzycylindrowym silnikiem benzynowym to teraz 275 kW/374 KM. Nowe BMW i8 Coupé przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,4,s, a nowe BMW i8 Roadster w 4,6 s.

Bilans sukcesu BMW i: wiodąca pozycja na świecie w zakresie mobilności elektrycznej

BMW i jako marka BMW Group umocniła swoją pozycję w czołówce największych dostawców mobilności elektrycznej na świecie. W roku 2017 po raz pierwszy w ciągu jednego roku sprzedano ponad 100 000 samochodów marki BMW i, BMW iPerformance i MINI z napędem elektrycznym lub hybrydowym plug-in. Udział BMW Group w europejskim rynku nowo rejestrowanych samochodów elektrycznych i hybrydowych wynosi 21 procent, dzięki czemu koncern jest liderem w tym segmencie. W skali światowej udział BMW Group wnosi 10 procent, co daje ex aequo z innymi producentami również pierwsze miejsce w statystykach rejestracji. W segmencie zelektryfikowanych samochodów w Europie i na świecie BMW Group ma już ponad trzykrotnie większy udział rynkowy niż w przypadku modeli tradycyjnych. Oznacza to ponad proporcjonalnie duży udział w rozwijającym się rynku mobilności elektrycznej.

W ramach swojej strategii NUMBER ONE > NEXT BMW Group konsekwentnie rozszerza swoją ofertę samochodów z napędem elektrycznym i hybrydowym. Do roku 2025 firma oferować będzie na całym świecie 25 całkowicie lub częściowo elektrycznych modeli. Oprócz tego marka BMW i umacnia swoją wiodącą pozycję systemowego oferenta mobilności elektrycznej. Akumulatory wysokonapięciowe BMW i cieszą się coraz większym popytem również poza branżą samochodów osobowym, na przykład w łodziach z napędem elektrycznym, w samochodach użytkowych i stacjonarnych zasobnikach energii. BMW i angażuje się również w rozbudowę publicznej infrastruktury do ładowania i w tworzenie innowacyjnych technologii ładowania takich jak technologia BMW Wireless Charging, która ma być wprowadzona jeszcze w tym roku w BMW 530e iPerformance.

Zdjęcia: BMW